کد خبر:2847
پ
۱۴۰۰۰۳۰۷۱۰۴۸۵۶۴۲۲۲۸۶۵۷۱۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۱۱/۱۳

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۱۸ سنت معادل ۱.۳۱ درصد افزایش به ۹۱ دلار و ۲۱ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که کاهش حجم ذخایر نفت خام آمریکا موید تقویت تقاضا و کمبود عرضه است قیمت نف..

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۱۸ سنت معادل ۱.۳۱ درصد افزایش به ۹۱ دلار و ۲۱ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که کاهش حجم ذخایر نفت خام آمریکا موید تقویت تقاضا و کمبود عرضه است قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود و به بالاترین رقم ۷ سال اخیر که هفته گذشته به ثبت رسیده بود نزدیک تر شد، اما در آستانه نشست امروز گروه اوپک پلاس سرمایه گذاران رویکرد محتاطانه ای در پیش گرفته اند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۱۸ سنت معادل ۱٫۳۱ درصد افزایش به ۹۱ دلار و ۲۱ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه مارس هم با ۲۶ سنت معادل ۰٫۲۹ درصد رشد به ۸۸ دلار و ۴۱ سنت رسید.

عرضه محدود نفت در بازار جهانی و تنش های ژئوپلتیک در شرق اروپا و خاورمیانه سبب شده تا قیمت نفت از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۵ درصد افزایش یابد. روز جمعه قیمت نفت به بالاترین رقم ها از اکتبر ۲۰۱۴ رسید به نحوی که نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت به ترتیب قیمت های ۹۱ دلار و۷۰ سنت و ۸۸ دلار و ۸۴ سنت را شاهد بودند.

ساتورو یوشیدا تحلیلگر موسسه راکوتن در این باره گفت: «کاهش حجم ذخایر نفت خام آمریکا موجب تقویت بازار شده اما افزایش حجم ذخایر بنزین تا حدی این افزایش را تعدیل کرده است.»

وی در ادامه گفت: «احتمالا اوپک پلاس تغییری در سیاست تولید خود ایجاد نخواهد کرد و این بدان معناست که کمبود عرضه و روند افزایشی قیمت نفت ادامه خواهد داشت.»

منابع آگاه در انستیتوی نفت آمریکا دیروز گفتند بر اساس برآوردها ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۲۸ ژانویه ۱٫۶ میلیون بشکه کاهش داشته در حالی که تحلیلگران انتظار افزایش ۱٫٫۵ میلیون بشکه ای را داشتند. اما در عین حال حجم ذخایر بنزین ۵٫۸ میلیون بشکه رشد داشته که بالاتر از پیش بینی ۱٫۶ میلیون بشکه ای تحلیلگران بوده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران