کد خبر:3157
پ
۱۳۹۲۰۴۰۷۱۱۳۰۵۷۷۰۱۷۶۰۴۹۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۱۱/۲۲| بازار نفت در انتظار نتیجه مذاکرات هسته ای ایران

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۵ سنت معادل ۰.۷۱ درصد کاهش به ۹۰ دلار و ۷۶ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که نرخ بالای تورم در آمریکا موجب تشدید نگرانی ها در مورد بالا رفتن سریع نرخ بهره در آم..

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۵ سنت معادل ۰.۷۱ درصد کاهش به ۹۰ دلار و ۷۶ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که نرخ بالای تورم در آمریکا موجب تشدید نگرانی ها در مورد بالا رفتن سریع نرخ بهره در آمریکا شده و سرمایه گذاران منتظر نتیجه مذاکرات هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی هستند قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۵ سنت معادل ۰٫۷۱ درصد کاهش به ۹۰ دلار و ۷۶ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم برای تحویل در ماه مارس با ۴۷ سنت معادل ۰٫۵۲ درصد کاهش به ۸۹ دلار و ۴۱ سنت رسید.

قیمت نفت پس از ۷ هفته افزایش متوالی در مسیر ثبت اولین کاهش هفتگی قرار دارد.

وارن پاترسون تحلیلگر بازار نفت در موسسه آی ان جی گفت: «آمارهای نرخ تورم آمریکا موجب شده تا فشار بیشتری بر فدرال رزرو برای افزایش هر چه سریعتر نرخ بهره وارد شود. چنین انتظاری بر قیمت نفت و کلیه کالاهای خام اثر گذاشته است.» وی افزود: «به علاوه به نظر می رسد که مذاکرات هسته ای ایران رو به پیشرفت است که عاملی دیگری برای تضعیف قیمت نفت به شمار می رود.»

جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوئیز گفت، با توجه به انتشار آمارهای تورم که نشان دهنده بالاترین رقم ها طی ۴۰ سال گذشته بود وی خواستار افزایش یک درصدی نرخ بهره تا ابتدای ماه جولای است.

سرمایه گذاران همچنین از نزدیک مذاکرات غیرمستقیم بین ایران و آمریکا در مورد احیای توافق هسته ای را دنبال می کنند. در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت ایران برداشته خواهد شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران