کد خبر:4149
پ
۱۴۰۰۰۳۰۷۱۰۴۹۲۰۵۵۸۲۲۸۶۵۷۲۴

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۱۲/۱۸| قیمت نفت از ۱۳۰دلار هم گذشت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از جهش ۳.۹درصدی در جلسه قبل، امروز هم ۳دلار و ۴۸سنت معادل ۲.۷۲درصد رشد داشت و به ۱۳۱دلار و ۴۶سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ممنوعیت واردات نفت روسیه توسط آمریکا و ب..

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از جهش ۳.۹درصدی در جلسه قبل، امروز هم ۳دلار و ۴۸سنت معادل ۲.۷۲درصد رشد داشت و به ۱۳۱دلار و ۴۶سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ممنوعیت واردات نفت روسیه توسط آمریکا و برنامه انگلیس برای قطع خرید نفت از این کشور تا پایان سال موجب تشدید نگرانی‌ها در مورد محدود شدن عرضه نفت در بازار گشته است قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از جهش ۳٫۹درصدی در جلسه قبل، امروز هم ۳ دلار و ۴۸ سنت معادل ۲٫۷۲ درصد رشد داشت و به ۱۳۱ دلار و ۴۶ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه آوریل هم با ۲ دلار و ۷۶ سنت معادل ۲٫۲۳ درصد رشد به ۱۲۶ دلار و ۴۶ سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا روز سه‌شنبه ۳٫۶ درصد افزایش یافته بود.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه دستور ممنوعیت فوری خرید نفت و سایر فرآورده‌های انرژی از روسیه را صادر کرد، انگلیس هم گفت تا پایان سال ۲۰۲۲ به خرید نفت از روسیه پایان خواهد داد.

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین قیمت نفت بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است. به‌گفته تحلیلگران نگرانی‌ها از اختلال بیشتر در عرضه نفت به‌دلیل تحریم‌ها علیه روسیه موجب افزایش خرید در بازار انرژی شده است.

هیرویوکی کیکوکاوا مدیر بخش تحقیقات مؤسسه نیسان سکیوریتیز دراین‌باره گفت: «علاوه بر تأثیرات اقدامات آمریکا و انگلیس، نگرانی‌ها از اختلال بیشتر در عرضه نفت روسیه به‌دلیل تحریم‌های وضع‌شده علیه مسکو سبب افزایش خریدها شده است.»

وی افزود: «اما به‌نظر نمی‌رسد که در کوتاه‌مدت قیمت‌ها از رقم‌های ثبت‌شده در روز دوشنبه بالاتر برود زیرا احتمالاً خریدها به‌زودی کاهش خواهد یافت و کشورهای واقع در نیمکره شمالی وارد فصل گرما خواهند شد که کاهش تقاضا برای انرژی را به‌دنبال خواهد داشت.»

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران