کد خبر:2318
پ
۱۴۰۰۱۰۰۳۱۱۳۵۳۱۱۵۲۲۴۳۴۰۴۲۴

مذاکرات ایران و قطر برای همکاری در بخش آب و برق

در گفت‌وگوی وزیر نیروی ایران و وزیر صنعت و تجارت قطر بر توسعه همکاری در‌ حوزه‌های آب، برق و اقتصادی و همچنین بر گسترش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در موضوعات مختلف حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، گردشگری، درمانی و … در ایران بحث و تبادل نظر شد. – اخبار اقتصادی ..

در گفت‌وگوی وزیر نیروی ایران و وزیر صنعت و تجارت قطر بر توسعه همکاری در‌ حوزه‌های آب، برق و اقتصادی و همچنین بر گسترش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در موضوعات مختلف حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، گردشگری، درمانی و … در ایران بحث و تبادل نظر شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو در گفت‌وگوی تلفنی با "شیخ محمد الثانی" وزیر صنعت و تجارت قطر با اشاره به همکاری‌های موجود دو کشور، بر توسعه و افزایش این روابط تاکید کرد.

در این گفت‌وگوی تلفنی، برای تشکیل شورای مشترک تجار به ریاست رئیس اتاق بازرگانی دو کشور توافق شد تا هشتمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر بعد از ماه رمضان برگزار شود.

همچنین دو طرف در خصوص بهبود وضعیت شیوع کوید ۱۹ در کشورهای ایران و قطر و گذر از شرایط بحرانی نیز تبادل نظر کردند.

محرابیان با بیان اینکه رویکرد دولت آیت الله رئیسی، گسترش تعاملات بین‌المللی با همسایگان است، اظهار کرد: در حال حاضر شاهد گسترش روابط دو کشور بوده و انتظار داریم روابط دو کشور نه تنها خوب بلکه ممتاز باشد و سطح روابط تجاری دو کشور هم‌پایه روابط سیاسی عالی شود.

وزیر نیرو با اشاره به اقدامات طرف قطری در این خصوص، اضافه کرد: اخیرا شاهد پشتیبانی و حمایت از شرکت‌های ایرانی در قطر و تسهیل صدور روادید ورود به دو کشور از طریق صدور ویزای فرودگاهی هستیم و امیدواریم این تعاملات افزایش یابد.

در ادامه "شیخ محمد الثانی" وزیر صنعت و تجارت قطر درخواست کرد تا هشتمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در اولین فرصت مناسب برگزار شود که طبق توافق طرفین مقرر شد این رویداد بعد از ماه رمضان آتی برگزار شود.

همچنین در این جلسه دو طرف به موضوع صادرات از مناطق آزاد قطر به‌عنوان یک فرصت برای تجار ایرانی اشاره کردند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران