کد خبر:1787
پ
۱۴۰۰۰۸۰۲۱۲۵۷۳۶۷۲۶۲۳۸۹۰۹۲۴

نشتی گاز در فاز ۱۶ پارس جنوبی/ ۱۵ میلیون مترمکعب از تولید گاز کشور کاهش یافت

در پی نشتی گاز از خط لوله دریایی فاز ۱۶ پارس جنوبی، ۱۵ میلیون مترمکعب از تولید گاز کشور کاهش یافت. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت نفت و گاز پارس باصدور اطلاعیه ای اعلام کرد: برنامه‌ریزی‌ برای انجام تعمیرات و بازگشت سک..

در پی نشتی گاز از خط لوله دریایی فاز ۱۶ پارس جنوبی، ۱۵ میلیون مترمکعب از تولید گاز کشور کاهش یافت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت نفت و گاز پارس باصدور اطلاعیه ای اعلام کرد: برنامه‌ریزی‌ برای انجام تعمیرات و بازگشت سکوی فاز ۱۶ به مدار تولید در حال انجام است.

پیرو درج اخباری مبنی بر آتش‌سوزی گسترده در یکی از سکوهای گازی پارس جنوبی به اطلاع می‌رساند، هیچ‌گونه آتش‌سوزی در سکوی ۱۶ اتفاق نیفتاده و تأسیسات این سکو در وضعیت ایمن قرار دارند.

روز گذشته (جمعه، ۱۰ دی ۱۴۰۰) خط لوله انتقال گاز سکوی ۱۶ در بستر دریا دچار نشتی شد که بلافاصله پس از بررسی و شناسایی موقعیت آن، خروجی‌های سکو بسته و نشتی به طور کامل مهار شد.

در پی این حادثه و بر اثر برخورد صاعقه با سطح آب، گاز منتشر شده در سطح آب و در فاصله ۱۵ کیلومتری از سکو دچار آتش‌سوزی شده که بلافاصله پس از قطع تولید گاز، آتش نیز مهار شد.

در حال حاضر سکوی ۱۶ پارس جنوبی از مدار تولید خارج شده و برنامه‌ریزی‌ برای انجام تعمیرات و بازگشت این سکو به مدار تولید در حال انجام است.

علی‌رغم حادثه یادشده، شرکت نفت و گاز پارس ضمن جبران کسری گاز از سایر سکوها متعهد به نگهداشت تولید وفق برنامه مصوب است."

به گزارش تسنیم، با بروز این حادثه، ۱۵ میلیون مترمکعب از تولید روزانه گاز کشور کاهش یافته است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران