کد خبر:3627
پ
۱۴۰۰۰۹۰۸۱۵۰۱۰۰۹۸۸۲۴۱۶۱۰۸۴

هشدار روسیه به اروپا درباره قیمت بی‌سابقه گاز با عدم راه‌اندازی خط لوله نورد استریم ۲

معاون رئیس شورای امنیت روسیه پس از توقف روند صدور مجوز خط لوله گاز نورد استریم ۲، پیش بینی کرد که اروپا قیمت ۲۰۰۰ یورو به ازای هر ۱۰۰۰ متر مکعب گاز را تجربه خواهد کرد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری مدودف، م..

معاون رئیس شورای امنیت روسیه پس از توقف روند صدور مجوز خط لوله گاز نورد استریم ۲، پیش بینی کرد که اروپا قیمت ۲۰۰۰ یورو به ازای هر ۱۰۰۰ متر مکعب گاز را تجربه خواهد کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه پس از توقف روند صدور مجوز خط لوله گاز نورد استریم ۲، پیش بینی کرد که اروپا قیمت ۲۰۰۰ یورو به ازای هر ۱۰۰۰ متر مکعب گاز را تجربه خواهد کرد.

مدودف در توییتر خود نوشت: اولاف شولز، صدراعظم آلمان دستور توقف صدور مجوز نورد استریم ۲ را صادر کرد.

وی افزود: خوب، به دنیای جدیدی که اروپایی‌ها به زودی در آن ۲۰۰۰ یورو به ازای هر هزار متر مکعب گاز پرداخت خواهند کرد، خوش آمدید.

روسیه: تحریم‌های آمریکا به آمریکایی‌ها هم آسیب می‌زندکاهش ارزش نفت روسیه بر سر بحران اوکراین

شولتز روز سه‌شنبه اعلام کرده بود که دولت آلمان صدور مجوز نورد استریم ۲ را پس از به رسمیت شناختن استقلال جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک توسط روسیه تعلیق می‌کند.

ساخت خط لوله گاز نورد استریم ۲ که برای انتقال گاز طبیعی روسیه به آلمان از اعماق دریای بالتیک طراحی شده بود، در ماه سپتامبر به پایان رسید.

با این حال، این خط لوله هنوز در انتظار تایید نظارتی از سوی برلین و اتحادیه اروپا است. اکنون صدور مجوز متوقف شده است چرا که اپراتور این خط لوله یعنی شرکت Nord Stream 2 AG، که دفتر مرکزی آن در سوئیس است، نیاز به ثبت شرکت تابعه خود در آلمان دارد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران