کد خبر:1696
پ
۱۴۰۰۰۶۲۴۱۷۰۴۰۸۷۰۳۲۳۵۹۹۲۲۴

هیچ مشکل کیفی در سدهای تهران وجود ندارد/ پایش آنلاین کیفیت آب سدهای استان تهران

مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران گفت: تمامی خروجی سدها به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های کنترل کیفیت مجهز شده است تا در صورت بروز حوادث آلودگی، هشدارهای لازم به مسئولان ذی‌ربط ارسال شود. – اخبار اقتصادی – به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محسن اس..

مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران گفت: تمامی خروجی سدها به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های کنترل کیفیت مجهز شده است تا در صورت بروز حوادث آلودگی، هشدارهای لازم به مسئولان ذی‌ربط ارسال شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محسن اسلامی زاده، مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران اظهار داشت: شرکت آب منطقه‌ای تهران، متولی تامین آب با کیفیت برای کلیه مصارف است که در این راستا اقدامات متعددی به منظور حفظ کمیت و کیفیت آب به عمل می‌آید. یکی از موارد بسیار پر اهمیت، حفظ کیفیت منابع آب شرب بوده که از طریق پنج سد تامین می‌شود.

وی افزود: بخش عمده‌ای از منابع آلاینده از طریق ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلیه فاضلاب‌های مرتبط با این پدیده اتفاق می‌افتد که در این ارتباط نیز بیشترین میزان قلع و قمع مستحدثات آلاینده در کل کشور در استان تهران صورت گرفته و بر اساس صورتجلسات بیش از ۱۵۰۰ واحد و مستحدثه در پنج سال اخیر تخریب شده است.

مجری طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران تصریح کرد: در کنار موارد فوق همکاری سازنده‌ای بین شرکت آب منطقه‌ای تهران و دستگاه‌های خدمت‌رسان شکل گرفته به نحوی که ۱۰۰۰ مخزن تخلیه مکانیزه زباله در استان‌های تهران و البرز توسط این شرکت نصب شده است.

وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای تهران به منظور پایش کیفیت منابع آب تامینی، به‌خصوص در بخش شرب، اقدام به نصب ایستگاه‌های کنترل کیفیت به صورت آنلاین (بر خط) نموده است، یادآور شد: در حال حاضر تمامی خروجی سدها به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های کنترل کیفیت مجهز شده است که در صورت بروز حوادث آلودگی، هشدارهای لازم به مسئولان ذیربط ارسال می‌شود. بر اساس اطلاعات موجود در حال حاضر هیچ مشکل کیفی در هیچ یک از سدهای تهران وجود ندارد.

اسلامی‌زاده خاطرنشان کرد: پیشرفته‌ترین دستگاه بیومانیتورینگ در سطح بین‌المللی به منظور تامین کیفیت و پایش آلاینده‌های نوظهور در خروجی سدها نصب شده که بر اساس رفتار ارگانیزم‌های زنده اقدام به پایش می‌کند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران