کد خبر:2907
پ
۱۳۹۶۰۵۱۵۱۰۴۶۱۰۵۹۹۱۱۵۷۸۵۲۴

واردات انرژی چین از روسیه رکورد زد

دستیار رئیس جمهور روسیه پیش از سفر امروز وی به چین در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که صادرات انرژی روسیه به چین مانند گردش تجاری دو کشور به بالاترین رقم خود رسیده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، یوری اوشاکوف، دس..

دستیار رئیس جمهور روسیه پیش از سفر امروز وی به چین در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که صادرات انرژی روسیه به چین مانند گردش تجاری دو کشور به بالاترین رقم خود رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، یوری اوشاکوف، دستیار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، پیش از سفر امروز وی به چین در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که صادرات انرژی روسیه به چین مانند گردش تجاری دو کشور به بالاترین رقم خود رسیده است.

وی گفت: تامین انرژی به چین به بالاترین حد خود رسیده است. بیش از ۱۵ میلیارد متر مکعب گاز از طریق خط لوله گاز "قدرت سیبری" از زمان راه اندازی آن صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه بازار گاز چین امیدوارکننده ترین و پویاترین بازار در جهان است، تأکید کرد که ساخت خط لوله انتقال گاز از طریق خاک مغولستان از روسیه به چین نیز در حال بررسی است.

لاوروف: اتحاد روسیه و چین علیه هیچ کشور ثالثی نیستحجم تجارت روسیه و چین از ۱۳۰ میلیارد دلار عبور کرد

به گفته اوشاکوف، مبادلات تجاری بین روسیه و چین در سال گذشته به میزان یک سوم افزایش یافت و به بالاترین حد خود یعنی ۱۴۰ میلیارد دلار رسید.

وی خاطرنشان کرد: مسکو و پکن به تدریج به سمت هدف تعیین شده توسط سران دو کشور یعنی افزایش تجارت متقابل به ۲۰۰ میلیارد دلار حرکت می‌کنند.

دستیار ریاست جمهوری روسیه افزود، با این حال، طرف‌ها بر ایجاد زیرساخت‌های مالی با هدف حفاظت از همکاری دو کشور در مقابل فشار تحریم‌های کشورهای ثالث تمرکز دارند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران