کد خبر:1813
پ
۱۳۹۱۰۹۱۴۰۰۰۰۷۷۴

وزرای اوپک برای انتخاب دبیرکل جدید دیدار می‌کنند

وزرای اوپک اجلاسی در روز دوشنبه برگزار می‌کنند تا دبیرکل جدید اوپک را که احتمالا هیثم القیس، نماینده سابق کویت در سازمان کشورهای صادرکننده نفت است، انتخاب کنند. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، طبق گفته دو منبع اوپک، وزرای ..

وزرای اوپک اجلاسی در روز دوشنبه برگزار می‌کنند تا دبیرکل جدید اوپک را که احتمالا هیثم القیس، نماینده سابق کویت در سازمان کشورهای صادرکننده نفت است، انتخاب کنند.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، طبق گفته دو منبع اوپک، وزرای این گروه اجلاسی در روز دوشنبه برگزار می‌کنند تا دبیرکل جدید اوپک را انتخاب کنند. کاندیدای کویت برای این سمت از بیشترین حمایت اعضای اوپک برخوردار است.
به‌نظر می‌رسد هیثم القیس، نماینده سابق کویت در سازمان کشورهای صادرکننده نفت تنها کاندیدای این سمت است.

افزایش تولید اوپک پلاس نشانه اطمینان از تقاضای نفت در ۲۰۲۲ استعربستان قرارداد اوپک پلاس را برای ثبات بازار نفت ضروری می‌داند

محمد بارکیندوی نیجریه‌ای، دبیرکل فعلی اوپک که به بسته شدن قرارداد با تولیدکنندگان غیراوپک از جمله روسیه برای کاهش جهانی تولید جهت متعادل کردن بازار نفت کمک کرده بود، در پایان ماه ژوئیه و پس‌از اتمام سه‌ساله دوم ریاست خود، کناره‌گیری خواهد کرد.

اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس قرار است در روز سه‌شنبه اجلاس جداگانه‌ای جهت تصمیم‌گیری در مورد سیاست تولید برگزار کنند.

ائتلاف اوپک پلاس که در حال افزایش تدریجی تولید خود است، احتمالاً سیاست فعلی افزایش تولید یعنی افزایش ۴۰۰ هزار بشکه در روز را در ماه فوریه هم ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/۸۹

فدراسیون صنعت نفت ایران