کد خبر:1880
پ
۱۳۹۹۰۳۱۸۱۰۵۶۳۶۱۶۴۲۰۵۵۱۱۴۴

وزرای اوپک برنامه افزایش تولید نفت را برای ماه فوریه تمدید کردند

یک منبع آگاه در سازمان اوپک اعلام کرد که نشست وزیران اوپک و غیراوپک که روز سه شنبه حدود نیم ساعت به طول انجامید، به افزایش تولید نفت به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه فوریه چراغ سبز نشان داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبر..

یک منبع آگاه در سازمان اوپک اعلام کرد که نشست وزیران اوپک و غیراوپک که روز سه شنبه حدود نیم ساعت به طول انجامید، به افزایش تولید نفت به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه فوریه چراغ سبز نشان داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، یک منبع آگاه در سازمان اوپک در گفتگو با تاس اعلام کرد که نشست وزیران اوپک و غیراوپک که روز سه شنبه حدود نیم ساعت به طول انجامید، به افزایش تولید نفت به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه فوریه چراغ سبز نشان داد.

وی گفت: آنها افزایش ۴۰۰ هزار بشکه در روز را تصویب کرده‌اند.

در پیش‌نویس بیانیه‌ای که در اختیار تاس قرار گرفت، نیز آمده است که طرح افزایش تولید نفت به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز برای ماه فوریه تصویب شده است. علاوه بر این، در این سند طرح جبران مازاد تولید نفت تا پایان ژوئن ۲۰۲۲ نیز تمدید شده است.

وزرای اوپک برای انتخاب دبیرکل جدید دیدار می‌کنندبیست و چهارمین دبیرکل اوپک انتخاب شد

منبع آگاه اوپک به تاس گفت: نشست بعدی وزیران اوپک و غیراوپک در ۲ فوریه برای تصمیم گیری درباره تولید نفت در ماه مارس برگزار خواهد شد.

در ماه فوریه، کشورهای اوپک پلاس تولید خود را تنها ۲٫۹۵۹ میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد، اما نه به میزان ۹٫۵ میلیون بشکه در روز مانند ماه مه ۲۰۲۰٫

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران