کد خبر:3400
پ
۱۳۹۴۱۲۲۳۱۵۳۲۴۴۷۵۴۷۳۳۵۰۶۴

پالایشگاه‌های آمریکا به‌دنبال جایگزینی برای نفت روسیه

افزایش تنش‌های بین روسیه و آمریکا بر سر مسئله اوکراین و احتمال تحریم نفت روسیه، پالایشگاه‌های آمریکا را در فکر پیدا کردن جایگزینی برای واردات نفت از این کشور انداخته است. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، بالا گرفتن تنش‌ها ..

افزایش تنش‌های بین روسیه و آمریکا بر سر مسئله اوکراین و احتمال تحریم نفت روسیه، پالایشگاه‌های آمریکا را در فکر پیدا کردن جایگزینی برای واردات نفت از این کشور انداخته است.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، بالا گرفتن تنش‌ها در شرق اروپا باعث شده برخی تولیدکنندگان بنزین در آمریکا که وابسته به واردات نفت روسیه هستند، به‌دنبال جایگزینی برای نفت این کشور باشند.

طبق گزارش‌های رسیده حداقل ۲ پالایشگاه بزرگ در گالف‌کوست آمریکا به‌دنبال متنوع کردن منابع عرضه نفت خود جهت تولید بنزین و دیزل هستند.

این اقدام پالایشگاه‌های آمریکا نشان‌دهنده بالا گرفتن نگرانی‌ها در صنعت انرژی بر سر مسئله اوکراین است. کرملین بارها و قاطعانه تصمیم حمله به اوکراین را رد کرده‌است. با وجود این‌که آمریکا بزرگ‌ترین تولیدکننده و یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده‌های نفت دنیاست، اما هنوز به واردات محصولات نفت خام وابسته‌است و روسیه یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان این محصولات به آمریکاست. بایدن اعلام کرده آمریکا آماده‌است در صورت حمله روسیه به اوکراین، تحریم‌های فلج‌کننده‌ای علیه این کشور اعمال کند.

هشدار آمریکا به روسیه درباره پیامدهای اقتصادی حمله به اوکراینترس از قطع صادرات انرژی روسیه به اروپا موجب رکورد قیمت نفت شد

اما اقتصاددان‌ها عقیده دارند هر گونه اعمال محدودیت بر جریان نفت روسیه به ضرر خریداران خواهد بود، چون روسیه به‌راحتی می‌تواند برای نفت خود در چین و هند مشتری پیدا کند. بنابراین این آمریکاست که به‌خاطر تاثیر این تحریم‌ها بر قیمت بنزین، در شرایط سختی قرار خواهد گرفت.

۲ پالایشگاه در تگزاس به‌دنبال خرید نفت از مکزیک و برزیل با قراردادهای بلندمدت هستند. برزیل که معمولاً نفت خود را به سنگاپور و اروپا می‌فروشد، یک محموله در ماه فوریه به گالف‌کوست آمریکا فرستاده و یک محموله دیگر هم در ماه آینده میلادی ارسال می‌کند.

در نیویورک، بزرگ‌ترین بازار بنزین آمریکا، پالایشگاه‌ها به‌دنبال جایگزینی برای نفتا هستند که معمولاً از شمال روسیه وارد می‌شود. آمریکا معمولاً ۲ یا ۳ محموله نفتای سبک روسیه را برای مخلوط کردن با بنزین وارد می‌کند و حالا به‌دنبال جایگزین‌هایی در اروپا و آمریکای لاتین است.

انتهای پیام/۴۳

فدراسیون صنعت نفت ایران