کد خبر:4226
پ
۱۴۰۰۰۷۰۴۱۶۱۷۲۹۶۰۷۲۳۶۸۷۹۷۴

پایبندی امارات به محدودیت های اوپک بر خلاف فشار آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی المانیتور در گزارشی تأکید کرد که با وجود فشار دولت آمریکا برای افزایش تولید و کاهش قیمت نفت، امارات متحده عربی اعلام کرده است که به محدودیت‌های اوپک پایبند است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری تحلیلی المانیتو..

پایگاه خبری تحلیلی المانیتور در گزارشی تأکید کرد که با وجود فشار دولت آمریکا برای افزایش تولید و کاهش قیمت نفت، امارات متحده عربی اعلام کرده است که به محدودیت‌های اوپک پایبند است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری تحلیلی المانیتور در گزارشی نوشت: دولت بایدن به منظور کاهش قیمت نفت به تولیدکنندگان بزرگ جهان از جمله امارات متحده عربی و عربستان سعودی فشار می آورد تا تولید نفت خود را افزایش دهند.

با این حال، در جریان نشست اوپک در اوایل ماه جاری میلادی با روسیه، ائتلاف موسوم به اوپک پلاس تصمیم گرفت به تدریج تولید را افزایش دهد.

بر اساس این گزارش، امارات متحده عربی و سایر اعضای این کارتل نفتی فعلاً به توافق قبلی خود پایبند هستند.

پایبندی اوپک پلاس به قرارداد عرضه نفت علی‌رغم بحران اوکراینکاهش پیش‌بینی اوپک پلاس از مازاد عرضه در بازار نفت

سهیل بن محمد المزروعی وزیر انرژی امارات طی اظهاراتی اعلام کرد که این کشور به توافق اوپک پلاس و مکانیسم فعلی تعدیل تولید ماهانه خود متعهد است. وی تصریح کرد که در حال حاضر توافق دیگری وجود ندارد.

قیمت نفت خام برنت، که معیار جهانی در نظر گرفته می‌شود، در ۸ مارس به بالای ۱۳۹ دلار در هر بشکه رسید که بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ بود. قیمت نفت به‌دنبال حمله روسیه به اوکراین به طرز چشمگیری افزایش یافت.

عبدالعزیز ساغر، تحلیلگر منطقه خلیج فارس، در گفتگو با رویترز گفت که پیام های به ظاهر متناقض امارات عمدی بوده است و به دنبال انتقال پیام "شما به ما نیاز دارید" به واشنگتن است.

مقاله رویترز نشان می‌دهد که نارضایتی‌های طولانی مدت امارات و عربستان سعودی از ایالات متحده باعث شده تا کشورهای حاشیه خلیج فارس تمایلی به کاهش قیمت نفت نداشته باشند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران