کد خبر:3721
پ
۱۳۹۷۰۷۱۶۱۲۳۵۳۱۴۷۳۱۵۶۰۲۷۱۴

پیش‌بینی افزایش قیمت نفت به ۱۳۰دلار در پی حمله روسیه به اوکراین

ریستاد انرژی اعلام کرد درگیری بین روسیه و اوکراین ۱میلیون بشکه در روز نفت خامی را که از طریق اوکراین و دریای سیاه منتقل می‌شود تحت تأثیر قرار می‌دهد و می‌تواند قیمت نفت را به ۱۳۰دلار در هر بشکه برساند. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل..

ریستاد انرژی اعلام کرد درگیری بین روسیه و اوکراین ۱میلیون بشکه در روز نفت خامی را که از طریق اوکراین و دریای سیاه منتقل می‌شود تحت تأثیر قرار می‌دهد و می‌تواند قیمت نفت را به ۱۳۰دلار در هر بشکه برساند.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، ریستاد انرژی اعلام کرد حمله روسیه به اوکراین قیمت نفت را به ۱۳۰ دلار در هر بشکه می‌رساند و مصرف‌کنندگان را با قیمت بالاتر بنزین و صورت‌حساب‌های بالاتر برق مواجه می‌کند.
جاراند ریستاد، مدیرعامل شرکت مشاوره ریستاد انرژی گفت: «درگیری بین روسیه و اوکراین بلافاصله ۱میلیون بشکه در روز نفت خامی را که از طریق اوکراین و دریای سیاه منتقل می‌شود تحت تأثیر قرار می‌دهد و عرضه نفت در بلندمدت را هم مختل می‌کند. واقعیت این است که قیمت‌های بالاتری منتظر اروپا و کل دنیاست».

بانک آمریکا: تشدید بحران اوکراین قیمت نفت را ۲۰ دلار بالا می‌بردترس از قطع صادرات انرژی روسیه به اروپا موجب رکورد قیمت نفت شد

قیمت نفت خام در روز پنجشنبه برای اولین‌بار از ۲۰۱۴ به‌دنبال ورود نیروهای روسیه به خاک اوکراین تا بیشتر از ۱۰۰ دلار در هر بشکه افزایش یافت و آمریکا و متحدانش را وادار کرد روسیه را تحریم کنند. ریستاد عقیده دارد توقف کامل صادرات گاز روسیه چندان محتمل نیست اما ۸ درصد از عرضه گاز روسیه به اروپا از طریق اوکراین صورت می‌گیرد. گاز روسیه ۳۰ درصد از کل تقاضای اروپا را تأمین می‌کند و فعلاً منابع جایگزینی برای پر کردن جای خالی آن وجود ندارد.

انتهای پیام/۷۰+

فدراسیون صنعت نفت ایران