کد خبر:3119
پ
۱۴۰۰۱۱۲۱۰۹۱۷۱۸۱۷۰۲۴۷۲۸۰۵۴

پیش‌بینی ۸۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای طرح‌های صنعت پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مجموع سرمایه‌گذاری لازم برای اجرای طرح‌های صنعت پتروشیمی در برنامه هفتم و هشتم توسعه در مجموع ۸۰ تا ۸۵ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مرتضی شاه‌میرزایی، مدی..

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مجموع سرمایه‌گذاری لازم برای اجرای طرح‌های صنعت پتروشیمی در برنامه هفتم و هشتم توسعه در مجموع ۸۰ تا ۸۵ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مرتضی شاه‌میرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گردهمایی تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت ملی صنایع پتروشیمی که در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست برگزار شد، اظهار داشت: ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی امروز با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌ها به سالانه ۹۰ میلیون تن رسیده است که با اجرای طرح‌های برنامه‌ریزی شده تا پایان برنامه هفتم توسعه به حدود ۱۴۰ میلیون تن در سال و تا پایان برنامه هشتم توسعه نزدیک به ۲۰۰ میلیون تن در سال خواهد رسید.

وی افزود: مجموع سرمایه‌گذاری لازم برای طرح‌های صنعت پتروشیمی در برنامه هفتم و هشتم توسعه ۸۰ تا ۸۵ میلیارد دلار پیش‌بینی شده که حدود ۳۶ میلیارد دلار آن برای طرح‌های برنامه هفتم توسعه است.

شاه‌میرزایی به تأکید وزیر نفت بر تکمیل زنجیره ارزش اشاره کرد و گفت: بازنگری طرح‌هایی که مجوز دریافت کرده‌اند اما پیشرفت قابل‌توجهی ندارند در حال انجام است.

وی به لزوم شناخت صنعت پتروشیمی از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید کرد و گفت: مراکز علمی و پژوهشی باید برای تحقق اهداف برنامه‌ریزی شده با توسعه‌گران بخش خصوصی در تعامل باشند.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی مسیر توسعه صنعت پتروشیمی را هموار کرده و چالش‌های پیش‌روی مراکز پژوهشی و سرمایه‌گذاران را رفع می‌کند تا برنامه توسعه این صنعت برای افزایش ۲ برابری ظرفیت تولید تا پایان برنامه هشتم توسعه محقق شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران