کد خبر:2199
پ
۱۳۹۷۰۵۲۶۱۹۱۵۳۱۸۹۹۱۵۰۵۶۰۷۴

پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا از کاهش قیمت نفت در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد پیشی گرفتن رشد عرضه نفت نسبت به تقاضا باعث می‌شود قیمت نفت خام برنت که در سه‌ماهه پایانی ۲۰۲۱ به‌طور متوسط برابر با ۷۹ دلار در هر بشکه بود، در ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به‌ترتیب برابر با ۷۵ و ۶۸ دلار در هر بشکه باشد. – اخبار اق..

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد پیشی گرفتن رشد عرضه نفت نسبت به تقاضا باعث می‌شود قیمت نفت خام برنت که در سه‌ماهه پایانی ۲۰۲۱ به‌طور متوسط برابر با ۷۹ دلار در هر بشکه بود، در ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به‌ترتیب برابر با ۷۵ و ۶۸ دلار در هر بشکه باشد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش خود از دورنمای کوتاه‌مدت انرژی اعلام کرد افزایش سرعت رشد عرضه نفت نسبت‌به تقاضا قیمت نفت در سال جاری و سال آینده میلادی را کاهش می‌دهد.

در این گزارش آمده‌است قیمت نفت خام برنت که در سه‌ماهه پایانی ۲۰۲۱ به‌طور متوسط برابر با ۷۹ دلار در هر بشکه بود، در ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به‌ترتیب برابر با ۷۵ و ۶۸ دلار در هر بشکه خواهد بود.

قیمت نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در اولین ساعات روز چهارشنبه قبل از انتشار این گزارش و پس‌از اعلام اطلاعیه فدرال‌رزرو آمریکا مبنی‌بر این‌که اقتصاد این کشور تاثیر چندانی از همه‌گیری اومیکرون نخواهد دید، به‌ترتیب بالاتر از ۸۴ و ۸۲ دلار در هر بشکه بود.

قیمت نفت چگونه در ۲۰۵۰ به ۳۸۰ دلار در هر بشکه می‌رسد؟پیش‌بینی یک بانک آمریکایی؛ قیمت نفت ۱۵۰ دلار می‌شودطبق گفته این اداره، برداشت از ذخایر نفتی در کل دنیا در سال گذشته میلادی به‌خاطر رشد سریع‌تر تقاضا نسبت‌به عرضه، به‌طور متوسط برابر با ۱٫۴ میلیون بشکه در روز بود. اما رشد تقاضا در سال جاری میلادی آهسته شده و عرضه نفت بالا رفته‌است، بنابراین ذخایر نفتی جهان روبه‌افزایش هستند.در گزارش این اداره آمده‌است تولید نفت دنیا به‌خاطر افزایش تولید آمریکا، اوپک و روسیه ۵٫۵ میلیون بشکه در روز در سال جاری افزایش می‌یابد. آمریکا، اوپک و روسیه روی‌هم‌رفته ۸۴ درصد معادل ۴٫۶ میلیون بشکه در روز از رشد عرضه نفت را در اختیار دارند.دراین‌بین مصرف جهانی نفت ۳٫۶ میلیون بشکه در روز بالا خواهد رفت.اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر نفتی دنیا ۵۰۰ هزار بشکه در روز در سال جاری و ۶۰۰ هزار بشکه در روز در سال آینده میلادی افزایش خواهند یافت که بیش‌از پیش قیمت نفت را پایین می‌آورد.انتهای پیام/۱۷

فدراسیون صنعت نفت ایران