کد خبر:3007
پ
۱۳۹۱۱۲۰۷۰۰۰۳۷۴۴

پیش بینی سود ۵۴ میلیارد دلاری شرکت‌های شل و بریتیش‌پترولیوم در ۲۰۲۲

بالا رفتن قیمت جهانی نفت و گاز احتمالا سود شرکتهای شل و بریتیش پترولیوم را تا پایان سال مالی جاری روی هم رفته به ۵۴ میلیارد دلار می‌رساند. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از عرب نیوز، افزایش قیمت نفت و گاز احتمالاً سود شرکت‌های بزرگ ..

بالا رفتن قیمت جهانی نفت و گاز احتمالا سود شرکتهای شل و بریتیش پترولیوم را تا پایان سال مالی جاری روی هم رفته به ۵۴ میلیارد دلار می‌رساند.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از عرب نیوز، افزایش قیمت نفت و گاز احتمالاً سود شرکت‌های بزرگ شل و بریتیش‌پترولیوم را در سال جاری میلادی به حدود ۴۰ میلیارد پوند معادل ۵۴ میلیارد دلار می‌رساند.
شرکت‌های شل و بریتیش‌پترولیوم هفته گذشته سود سالیانه خود را در سال گذشته میلادی به‌ترتیب ۱۴٫۳ و ۱۳ میلیارد پوند اعلام کردند.
شل بزرگ‌ترین شرکت نفت و گاز اروپا و بزرگ‌ترین تولیدکننده و تاجر مستقل گاز طبیعی مایع در دنیاست.

بریتیش پترولیوم: نفت و گاز تا چندین دهه دیگر در سیستم انرژی جهان باقی می‌ماندبریتیش‌پترولیوم: تقاضای نفت به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز رسیده‌ است

این سودهای بالاتر از حد انتظار درخواست برای وضع مالیات بر درآمد شرکت‌های انرژی در تلاش برای کاهش هزینه‌های انرژی بر مردم را افزایش داده‌است. آفگم، سازمان تنظیم‌کننده انرژی در انگلیس هفته گذشته اعلام کرد قیمت انرژی ۵۴ درصد برای خانواده‌های انگلیسی افزایش خواهد یافت.
بریتیش‌پترولیوم اعلام کرد احتمالاً در سال جاری میلادی ۱۵٫۵ میلیارد پوند سوددهی خواهد داشت و شرکت شل هم انتظار دارد سود سالیانه آن تا پایان سال مالی جاری در ماه ژوئن به ۲۳٫۶ میلیارد پوند برسد.
شرکت شل ۶٫۴ میلیارد دلار در سه‌ماهه پایانی سال گذشته میلادی درآمد داشت، یعنی ۱۶ برابر بیشتر از همین دوره در ۲۰۲۰ که می‌توان آن را نتیجه افزایش قیمت نفت تا حدود ۸۰ دلار در هر بشکه و افزایش قیمت جهانی گاز دانست.
انتهای پیام/۱۱

فدراسیون صنعت نفت ایران