کد خبر:2845
پ
۱۳۹۷۰۵۲۹۲۳۴۸۱۲۲۵۸۱۵۰۹۵۵۹۴

پیش بینی نفت ۱۰۰ دلاری در سال جاری میلادی

تحلیلگران سراسر جهان عقیده دارند کاهش قابل توجه ذخایر نفتی در دنیا به همراه تقاضای بالا، قیمت نفت را در سال جاری میلادی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رساند. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ذخایر نفتی در برخی اقتصادهای بزرگ دنی..

تحلیلگران سراسر جهان عقیده دارند کاهش قابل توجه ذخایر نفتی در دنیا به همراه تقاضای بالا، قیمت نفت را در سال جاری میلادی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رساند.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، ذخایر نفتی در برخی اقتصادهای بزرگ دنیا به پایین‌ترین رقم طی یک دهه گذشته رسیده و تلاش برای پر کردن آنها قیمت نفت را به ۱۰۰ دلار در هر بشکه خواهد رساند.
به‌دنبال بهبود اقتصاد دنیا از بحران کرونا و تأثیر ناچیز همه‌گیری کرونای اومیکرون بر تقاضای نفت، قیمت نفت از حدود ۱۶ دلار در هر بشکه در اوج بحران کرونا به حدود ۹۲ دلار در روز جمعه رسید.
نگرانی جهانی در مورد حمله احتمالی روسیه به اوکراین و شوک‌های پی‌درپی عرضه بازار نفت را آشفته کرده و قیمت آن را بالا برده‌است. به‌این‌ترتیب تورم هم افزایش‌یافته و خطر توقف روند بهبود اقتصاد دنیا وجود دارد.
منابع ذخیره‌سازی نفت در سطح بسیار پایینی قرار دارند و تولیدکنندگان بزرگ ائتلاف اوپک پلاس نمی‌توانند نفت کافی برای رسیدن به هدف افزایش تولید این ائتلاف به بازار بیاورند.

پیش‌بینی افزایش قیمت نفت در نتیجه تنش‌های ژئوپلیتیک و بالا رفتن تقاضااحتمال افزایش قیمت نفت عربستان در بازار آسیا

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرده سطح ذخایر نفتی در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به پایین‌ترین رقم طی ۷ سال گذشته رسیده‌است.
ذخایر کشورهای اروپایی و مخصوصاً کشورهای حوزه آسیا پاسیفیک از جمله ژاپن و کره جنوبی، بیشترین کاهش را داشته‌اند.
آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد ذخایر نفت دنیا طی قرنطینه‌های کرونایی در ژوئیه ۲۰۲۰ به رکورد ۳٫۲ میلیارد بشکه رسیده بود اما ۲٫۸ میلیارد بشکه از آن زمان پایین آمده‌است.
بانک سرمایه‌گذاری مورگان استنلی پیش‌بینی می‌کند ذخایر نفت جهان در ۲۰۲۲ کاهش بیشتری داشته باشند و گلدمن ساچز تخمین می‌زند ذخایر نفت در کشورهای درحال‌توسعه به پایین‌ترین رقم از ابتدای قرن حاضر برسد.
بانک بارکلیز انگلیس عقیده دارد حتی اگر ذخایر نفتی یک بهبود نسبی در سال جاری میلادی داشته باشند، تقاضای بالا عامل افزایش بیشتر قیمت نفت خواهد بود.
انتهای پیام/۱۰۱

فدراسیون صنعت نفت ایران