کد خبر:2226
پ
۱۳۹۳۰۸۱۱۱۳۰۲۲۸۸۵۱۳۹۸۱۸۴۴

کاهش واردات نفت خام چین برای اولین‌بار از سال ۲۰۰۱

واردات سالانه نفت خام چین در سال ۲۰۲۱ برای اولین بار از سال ۲۰۰۱ کاهش یافته و به ۱۰.۲۶ میلیون بشکه در روز رسیده است. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، واردات سالانه نفت خام چین ۵٫۴ درصد در ۲۰۲۱ کاهش‌یافته که اولین سقوط وارد..

واردات سالانه نفت خام چین در سال ۲۰۲۱ برای اولین بار از سال ۲۰۰۱ کاهش یافته و به ۱۰.۲۶ میلیون بشکه در روز رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، واردات سالانه نفت خام چین ۵٫۴ درصد در ۲۰۲۱ کاهش‌یافته که اولین سقوط واردات این کشور از ۲۰۰۱ به حساب می‌آید. پکن از پالایشگاه‌های خود خواسته تولید داخلی سوخت را محدود کنند.

چین پیش‌برنده تقاضای جهانی برای نفت طی یک دهه گذشته بوده‌ و حدود ۴۴ درصد از کل رشد جهانی واردات نفت از ۲۰۱۵ متعلق به این کشور است. قیمت شاخص نفت خام برنت با انتشار این خبر تا ۸۴٫۴۰ دلار در هر بشکه پایین آمد.

اطلاعات اداره‌کل گمرک چین نشان می‌دهد واردات نفت بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام دنیا تا ۵۱۲٫۹۸ میلیون تن معادل ۱۰٫۲۶ میلیون بشکه در روز پایین آمده‌است. این رقم در ۲۰۲۰ برابر با ۵۴۲٫۳۹ میلیون تن بود.

چین برای کاهش قیمت نفت از ذخایر استراتژیک خود برداشت می‌کندافزایش ۵۳ درصدی صادرات نفت ایران به چین در سال ۲۰۲۱

واردات نفت خام چین در ماه دسامبر و به‌دنبال هجوم پالایشگاه‌های مستقل برای استفاده کامل از سهمیه‌های خود در پایان سال، به ۴۶٫۱۴ میلیون تن رسید یعنی حدود ۲۰ درصد افزایش ماهانه نسبت‌به همین ماه در سال قبل از آن.

دراین‌بین، واردات گاز طبیعی چین که شامل واردات از طریق خط لوله و همچنین واردات گاز طبیعی مایع می‌شود، ۱۹٫۹ درصد در ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل‌از آن افزایش داشته و به رکورد ۱۲۱٫۳۶ میلیون تن رسیده‌است.

انتهای پیام/۲۴

فدراسیون صنعت نفت ایران