کد خبر:2719
پ
۱۳۹۴۰۶۰۸۱۰۱۴۰۵۵۳۷۵۹۸۹۶۵۴

کاهش ۷۵ درصدی تولید گاز انگلیس تا ۲۰۳۰

نماینده اپراتورهای نفت و گاز دریایی انگلیس اعلام کرد نبود سرمایه‌گذاری‌ برای ایجاد میادین گازی جدید در دریای شمال انگلیس، آسیب‌پذیری این کشور نسبت‌به بحران‌های ژئوپلیتیکی مثل تنش‌های اخیر بین روسیه و اوکراین وافزایش قیمت انرژی را بیشتر خواهد کرد. – ا..

نماینده اپراتورهای نفت و گاز دریایی انگلیس اعلام کرد نبود سرمایه‌گذاری‌ برای ایجاد میادین گازی جدید در دریای شمال انگلیس، آسیب‌پذیری این کشور نسبت‌به بحران‌های ژئوپلیتیکی مثل تنش‌های اخیر بین روسیه و اوکراین وافزایش قیمت انرژی را بیشتر خواهد کرد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، در صورت عدم توسعه میادین نفت و گاز جدید در انگلیس، این کشور بیش‌از پیش نسبت‌به شوک‌های قیمت و رویدادهای ژئوپلیتیکی آسیب‌پذیر خواهد شد و تولید گاز آن ۷۵ درصد تا ۲۰۳۰ کاهش می‌یابد.
نماینده اپراتورهای نفت و گاز دریای شمال انگلیس (OGUK) اعلام کرد بدون سرمایه‌گذاری‌های جدید در ایجاد میادین گازی جدید در دریای شمال انگلیس، آسیب‌پذیری این کشور نسبت‌به بحران‌هایی مثل تنش‌های اخیر بین روسیه و اوکراین بیشتر خواهد شد.

کاهش تولید خودرو انگلیس به پایین‌ترین رقم طی ۶۶ سال گذشتهقیمت برق در انگلیس به بالاترین رقم طی یک‌ماه گذشته رسید

افزایش بیشتر قیمت گاز، بحران فعلی انرژی در انگلیس را تشدید خواهد کرد. عرضه‌کنندگان گاز و برق در انگلیس ورشکست می‌شوند و مصرف‌کنندگان با افزایش هزینه‌های زندگی به‌دنبال بالا رفتن صورت‌حساب انرژی خود از اول آوریل مواجه خواهند شد. شرایط در ماه آوریل از این‌هم برای مصرف‌کنندگان بدتر خواهد بود. میلیون‌ها خانواده انگلیسی وارد فقر انرژی می‌شوند و بسیاری باید بین هزینه خوراک و گرمایش یکی را انتخاب کنند.
۴۷ درصد از نیاز گاز انگلیس در حال حاضر از تولید داخلی تامین می‌شود. ۳۱ درصد از طریق خط لوله‌های واردات از اروپا و بیشتر از نروژ و ۲۱ درصد از طریق واردات گاز طبیعی مایع تأمین می‌شود. روسیه در ۲۰۲۰ حدود ۳٫۴ درصد از گاز انگلیس را تامین می‌کرد.
طبق گفته این نهاد صنعتی، نیاز به توسعه میادین جدید نفت و گاز در دریای شمال انگلیس است تا جلوی سقوط ۷۵ درصدی عرضه داخلی گاز گرفته شود.
انتهای پیام/۸۳

فدراسیون صنعت نفت ایران