کد خبر:4307
پ
۱۴۰۰۰۹۰۸۱۷۳۸۱۳۱۰۲۴۱۶۲۰۲۴

یک واحد جدید PDH احداث می شود / افزایش ۶۰۰ هزار تنی تولید پروپیلن کشور با استفاده از خوراک گاز مایع

مدیرعامل پتروشیمی پارس از سرمایه گذاری و احداث یک واحد جدید PDH‌ در کشور خبر داد و گفت: تولیدات بعد از احداث این طرح شامل ۶۰۰ هزار تن پروپیلن و ۵۰۰ هزار تن پلی‌پروپیلن خواهد بود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مسعود حسنی،م..

مدیرعامل پتروشیمی پارس از سرمایه گذاری و احداث یک واحد جدید PDH‌ در کشور خبر داد و گفت: تولیدات بعد از احداث این طرح شامل ۶۰۰ هزار تن پروپیلن و ۵۰۰ هزار تن پلی‌پروپیلن خواهد بود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مسعود حسنی،مدیرعامل پتروشیمی پارس در نشستی خبری اظهار داشت: تاب‌آوری تنها محدود به تحریم‌ها نیست، بلکه فرصت‌ها را نیز شامل می‌شود؛ اگر تاب‌آور نباشیم، نمی‌توانیم از فرصت‌های ایجاد شده در داخل و خارج از کشور مانند افزایش قیمت نفت استفاده کنیم.

وی افزود: چرخه فعالیت در پتروشیمی پارس را به گونه‌ای طراحی کرده‌ایم که با توقف یک بخش، تولید در سایر بخش‌ها متوقف نشود.

مدیرعامل پتروشیمی پارس با بیان اینکه "افزایش سودآوری این شرکت در سال گذشته محقق شده است"، گفت: کاهش تولید کربن و حفظ محیط زیست نیز مورد توجه بوده، این شرکت ۳ سال صنعت سبز بوده و امسال نیز صنعت برگزیده سبز شده‌ایم.

وی ادامه داد: ساخت قطعات یدکی در داخل کشور بدون حمایت شرکت‌های خارجی در سال‌های اخیر در پتروشیمی پارس انجام شده است؛ همچنین برنامه افزایش تولید گاز مایع را در دستور کار داریم تا به حداکثر ظرفیت برسیم.

مدیرعامل پتروشیمی پارس با بیان اینکه "با اجرای این طرح ۴۰ درصد افزایش دریافت اتان از شرکت گاز را افزایش می‌دهیم"، گفت: برای طرح احداث PDH برای تبدیل پروپان به پروپیلن، به ۶۹۶ هزار تن پروپان و ۴ هزار تن اتیلن برای خوراک نیاز است و تولیدات بعد از احداث این طرح شامل ۶۰۰ هزار تن پروپیلن و ۵۰۰ هزار تن پلی‌پروپیلن خواهد بود.

وی افزود: ۲ واحد ۲۵۰ هزار تنی پلی‌پروپیلن در این طرح احداث خواهد شد و این ۲ واحد امکان افزایش ظرفیت دارد و می‌توان کل پروپیلن تولیدی را به پلی‌پروپیلن تبدیل کرد.

حسنی مجموع سرمایه مورد نیاز این طرح را ۸۶۶ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: بازگشت سرمایه ۱۷٫۸ درصد و زمان ساخت ۴ سال است؛ برای تولید پروپیلن از لایسنس داخلی استفاده خواهد شد و فردا زمین این طرح به پتروشیمی پارس تحویل می‌شود.

وی ادامه داد: بازار صادراتی پلی پروپیلن کشورهای ترکیه، چین و دیگر کشورهای همسایه هستند و در این زمینه، بازارسنجی تا سال ۲۰۳۵ انجام شده است.

مدیرعامل پتروشیمی پارس، تولید پروپیلن و پلی‌پروپیلن را مصداق جلوگیری از خام‌فروشی دانست و گفت: ما خودمان را معطل رفع تحریم‌ها نخواهیم کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران