کد خبر:4853
پ
۱۳۹۸۱۱۲۹۱۲۵۸۱۵۳۶۸۱۹۷۱۶۷۶۴

۳۰۰ شهر در وضعیت تنش آبی/ رفع تنش‌های آبی در اولویت دولت قرار گرفت

وزیر نیرو گفت: حدود ۳۰۰ شهر از جمله برخی از شهر‌های بزرگ و مراکز استان‌ها در وضع تنش آبی قرار دارد که رفع این مشکل در صدر طرح‌های زیربنایی قرار گرفته است و دولت از آن حمایت کامل می‌کند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اکبر محرابیان، وز..

وزیر نیرو گفت: حدود ۳۰۰ شهر از جمله برخی از شهر‌های بزرگ و مراکز استان‌ها در وضع تنش آبی قرار دارد که رفع این مشکل در صدر طرح‌های زیربنایی قرار گرفته است و دولت از آن حمایت کامل می‌کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو با بیان اینکه "برای کاهش مشکل تنش آبی طرح‌های جدیدی را از جمله خطوط انتقال آب ، ساخت تصفیه خانه‌ها و استفاده از منابع آب جدید آغاز کرده ایم تا این معضل را در کمترین زمان به حداقل ممکن آن برسانیم"، گفت: حدود ۳۰۰ شهر از جمله برخی از شهر‌های بزرگ و مراکز استان‌ها در وضع تنش آبی قرار دارد که رفع این مشکل در صدر طرح‌های زیربنایی قرار گرفته است و دولت از آن حمایت کامل می‌کند.

وی افزود: در تامین اعتبار طرح‌های جدید نگرانی نداریم و در بودجه ۱۴۰۱ تدابیر مختلفی برای آن در نظر گرفته شده است.

وزیر نیرو تصریح کرد: در بخش کشاورزی طرح‌های نیمه تمام آبرسانی زیادی وجود دارد که پیش بینی شده است با سرعت زیاد به اتمام برسد.

وی ادامه داد: با توجه به مشکل کم آبی در کشور، نکته‌ای که کشاورزان باید در دستور کار اصلی خود قرار دهند رعایت الگوی کشت و استفاده از طرح‌های نوین آبیاری است که در این باره با اقدام وزیر جهاد کشاورزی، بندی در بودجه ۱۴۰۱ گنجانده شد که دولت حمایت کاملی از فناوری‌ها و طرح‌های نوین آبیاری خواهد کرد.

وزیر نیرو همچنین تاکید کرد: تامین آب بخش زیست محیطی کشور جزء اولویت‌های مهم این وزارتخانه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران