کد خبر:3234
پ
۱۴۰۰۰۴۱۹۱۲۳۱۴۹۹۰۲۲۳۱۷۲۱۱۴

۵۷ درصد مخازن سدها خالی است/ کاهش ۱۵ درصدی ورودی آب به سدها

در حالی که شاهد کاهش ۱۵ درصدی ورودی آب به سدهای کشور در سال آبی جاری هستیم، هم‌اکنون با ثبت ۲۱ میلیارد و ۶۱۰ میلیون مترمکعب ذخیره آب در سدهای کشور، حدود ۴۳ درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و حدود ۵۷ درصد این ظرفیت خالی است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگا..

در حالی که شاهد کاهش ۱۵ درصدی ورودی آب به سدهای کشور در سال آبی جاری هستیم، هم‌اکنون با ثبت ۲۱ میلیارد و ۶۱۰ میلیون مترمکعب ذخیره آب در سدهای کشور، حدود ۴۳ درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و حدود ۵۷ درصد این ظرفیت خالی است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آمار دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور نشان می‌دهد، با سپری شدن ۱۴۳ روز از سال آبی، تا ۲۳ بهمن ماه (سال آبی ۱۴۰۱-۱۴۰۰) مجموع حجم ذخایر آب در مخازن سدهای کشور به حدود ۲۱٫۶۱ میلیارد متر مکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته بیانگر ۱۹ درصد کاهش است.

با ثبت ۲۱ میلیارد و ۶۱۰ میلیون مترمکعب ذخیره آب در سدهای کشور، حدود ۴۳ درصد ظرفیت مخازن سدها پُر و حدود ۵۷ درصد این ظرفیت خالی است.

فیروز قاسم زاده، مدیرکل دفتر اطلاعات و داده های آب کشور در این خصوص اظهار داشت: بررسی وضعیت ورودی سدهای کشور نشان می دهد که ورودی های سال آبی جاری کاهشی معادل ۱۵درصد نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته دارد اما با توجه به ذخایر برفی سال جاری تاکنون که نسبت به سال قبل بیش از دوبرابر می باشد ، ذوب برف در ماههای آتی باعث رشد ورودی ها خواهد شد.

وی افزود: میزان پرشدگی سد زاینده رود در استان اصفهان، سدهای استان تهران ، سدهای حوضه آبریز دریاچه ارومیه و سدهای استان خوزستان در شرایط فعلی به ترتیب حدود ۱۰ درصد، ۱۷ درصد ،۳۳درصد و ۴۸ درصد بوده و با توجه به بارشهای مناسب جنوب کشور در سال جاری، سدهای استان هرمزگان تقریبا در شرایط پرشدگی کامل قرار دارند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران