کد خبر:2355
پ
۱۴۰۰۱۰۲۸۲۳۲۷۰۴۲۰۴۲۴۵۶۴۸۰۴

آب سد «کمال‌خان» به‌سمت ایران رهاسازی شد + فیلم

منابعی در افغانستان از بازشدن دریچه‌های سد کمال‌خان توسط افغانستان و جاری‌شدن آب به‌سمت مرز‌های جمهوری اسلامی ایران خبر دادند. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، منابعی در افغانستان از باز شدن دریچه‌های سد کمال‌خان توسط افغانستان و جاری شدن آب به‌سمت مرز‌های جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.
..

منابعی در افغانستان از بازشدن دریچه‌های سد کمال‌خان توسط افغانستان و جاری‌شدن آب به‌سمت مرز‌های جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، منابعی در افغانستان از باز شدن دریچه‌های سد کمال‌خان توسط افغانستان و جاری شدن آب به‌سمت مرز‌های جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.

منابع فوق اعلام کردند این رهاسازی عصر امروز صورت گرفته است و با توجه به لایروبی نشدن مسیر رودخانه و شرایط ناپایدار جوی رسیدن آب به ایران مشخص نیست اما احتمالاً ظهر یا بعدازظهر فردا آب به مرزهای ایران خواهد رسید.

رهاسازی آب سد کمال‌خان بر اساس رایزنی‌ها بین مقامات جمهوری اسلامی ایران و سرپرست حکومت افغانستان صورت گرفته است.

حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان در این باره گفت: مراتب تقدیر خود را به‌پاس وفای به عهدی که مقامات محترم طالبان در رهاسازی حق‌آبه جمهوری اسلامی ایران از بند کمال‌خان انجام دادند، اعلام‌ می‌دارم.

وی افزود: ان‌شاءالله در پرتو عنایات الهی شرایطی برای سازندگی کشور مظلوم افغانستان فراهم شود و شاهد شکوفایی و آبادانی افغانستان مظلوم باشیم. امیدواریم دو ملت ایران و افغانستان در تعامل و سازندگی این کشور همکاری شایسته‌ای داشته باشند.

امیرخان متقی: سیاست خارجی طالبان بی‌طرفانه و اقتصاد محور استوزیر خارجه طالبان در رأس هیئتی بلندپایه عازم تهران شد

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران