کد خبر:10572
پ
۱۴۰۱۰۴۲۶۱۶۲۹۳۸۸۱۰۲۵۶۹۵۴۸۴

آمریکا وزیر اطلاعات ایران را تحریم کرد

آمریکا در بیانیه‌‌ای اعلام کرد وزارت اطلاعات و وزیر اطلاعات ایران را تحریم کرده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آمریکا وزارت اطلاعات و وزیر اطلاعات ایران را به ادعای آنچه که انجام «فعالیت‌های سایبری علیه ایالات متحده و متحدانش» خواند، تحریم کرده است.
دفتر کنترل دارای..

آمریکا در بیانیه‌‌ای اعلام کرد وزارت اطلاعات و وزیر اطلاعات ایران را تحریم کرده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آمریکا وزارت اطلاعات و وزیر اطلاعات ایران را به ادعای آنچه که انجام «فعالیت‌های سایبری علیه ایالات متحده و متحدانش» خواند، تحریم کرده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا تصریح کرده که این اقدام را در حمایت از آلبانی انجام داده است. آلبانی میزبان گروهک تروریستی منافقین است.

خزانه‌داری آمریکا گفته اقدام امروز ذیل فرمان اجرایی ۱۳۶۹۴ صادر شده که به دولت مستقر در واشنگتن اجازه می‌دهد افرادی که وارد «فعالیت‌های مخرب سایبری» می‌شوند را هدف قرار دهد.

این بیانیه یادآوری کرده وزارت اطلاعات ایران پیش از این ذیل چند فرمان اجرایی دیگر (۱۳۲۲۴، ۱۳۴۷۲ و ۱۳۵۵۳) در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است.

آمریکا پیش از این در راستای ضدیت با جمهوری اسلامی ایران وزارت اطلاعات ایران را ذیل فرمان‌های اجرایی فوق به بهانه‌های ادعایی مرتبط با «تروریسم» یا «حقوق بشر» در فهرست تحریم‌ها قرار داده بود، اما با اقدام امروز، فعالیت‌های سایبری هم به بهانه‌های تحریمی وزارت اطلاعات اضافه شده است.

برخی از گزارشگران ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ۲۷ مهرماه سال گذشته در گزارشی به آثار سوء تحریم‌های ضد بشری آمریکا از جمله برای دسترسی شهروندان ایران به دارو و تجهیزات درمانی اشاره کرده‌اند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران