کد خبر:2729
پ
۱۴۰۰۱۱۰۸۲۰۴۹۵۶۵۵۷۲۴۶۳۳۲۹۴

ابراز آمادگی ایران و نیکاراگوئه برای گسترش روابط و اجرای توافقات اخیر

در گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و نیکاراگوئه، دو طرف آمادگی دولت‌های متبوع خود را برای گسترش روابط فی مابین و اجرای توافقات صورت گرفته در سفر اخیر معاون اقتصادی رئیس جمهوری اسلامی ایران به نیکاراگوئه، ابراز داشتند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیا..

در گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و نیکاراگوئه، دو طرف آمادگی دولت‌های متبوع خود را برای گسترش روابط فی مابین و اجرای توافقات صورت گرفته در سفر اخیر معاون اقتصادی رئیس جمهوری اسلامی ایران به نیکاراگوئه، ابراز داشتند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه جمعه در گفت‌وگوی تلفنی با دنیس مونکادا، وزیر امور خارجه نیکاراگوئه در خصوص توسعه و تعمیق روابط و همکاری‌های دوجانبه میان دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگو پیروزی آقای دانیل اورتگا و جبهه ساندنیست‌ها را در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در نیکاراگوئه، تبریک گفت و بر آمادگی کشورمان برای توسعه و گسترش روابط و همکاری میان دو کشور تأکید کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به حضور محسن رضایی، معاون رئیس جمهور کشورمان در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در نیکاراگوئه اظهار داشت: حضور معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران در این مراسم نشان دهنده آن است که جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین و به ویژه نیکاراگوئه اهمیت قائل است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ما آمادگی داریم تا تمام توافقاتی که در سفر معاون رئیس جمهور کشورمان به نیکاراگوئه انجام شده است را عملیاتی و اجرایی کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن دعوت از همتای نیکاراگوئه ای خود برای سفر به ایران، اظهار داشت: خوشبختانه روابط سیاسی دو کشور در وضعیت خوبی قرار دارد و امیدوارم که در آینده نزدیک بتوانیم همکاری‌های اقتصادی دو کشور را نیز بیش از پیش گسترش دهیم.

دنیس مونکادا، وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز در این گفت‌وگو ضمن قدردانی از تبریک پیروزی آقای اورتگا در انتخابات این کشور و همچنین حضور معاون رئیس جمهور ایران در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در نیکاراگوئه، میزبانی از هیأت ایرانی را افتخاری برای کشورش دانست و اظهار داشت که حامل بهترین سلام های رئیس جمهور نیکاراگوئه برای رئیس جمهور، دولت و مردم ایران است.

وی تأکید کرد: توافقات مختلفی در بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از دارو، علوم و تکنولوژی‌ و صنعت انجام شده است و نیکاراگوئه آمادگی دارد در اسرع وقت این توافقات را به پیش برده و اجرایی کند.

وزیر امور خارجه نیکاراگوئه متقابلاً از وزیر خارجه کشورمان برای سفر به کشورش دعوت به عمل آورد و سلام های گرم دانیل اورتگا را به رئیس جمهور کشورمان ابلاغ کرد.

حضور محسن رضایی در مراسم تحلیف رئیس جمهور نیکاراگوئه به نمایندگی از رئیسیتبریک سخنگوی وزارت امور خارجه به ملت و دولت نیکاراگوئهپیشنهاد محسن رضایی برای تشکیل اتحادیه کشورهای متحد علیه تحریم

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران