کد خبر:1674
پ
۱۴۰۰۱۰۰۸۲۲۰۲۳۷۹۶۲۴۳۸۵۵۴۴

ابراز رضایت آمریکا و ۱+۴ از روند مذاکرات وین

نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اعلام کرد در نشست امروز مذاکره‌کنندگان آمریکا و کشورهای ۱+۴، همه طرف‌ها رضایت خود را از روند و جو مذاکرات وین ابراز داشته‌اند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مذاکره‌کنندگان کشورهای ۱+۴ (روسیه، چین، انگلیس، فرانسه ..

نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اعلام کرد در نشست امروز مذاکره‌کنندگان آمریکا و کشورهای ۱+۴، همه طرف‌ها رضایت خود را از روند و جو مذاکرات وین ابراز داشته‌اند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مذاکره‌کنندگان کشورهای ۱+۴ (روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان) و آمریکا چهارشنبه شب در نشستی به بررسی روند مذاکرات وین پرداختند.

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین که به عنوان سرپرست هیأت مذاکره‌کننده روسیه شخصاً در مذاکرات وین حضور دارد، در پیامی توئیتری در خصوص نشست امشب مذاکره‌کنندگان آمریکا و ۴+۱ اعلام کرد: «[مذاکره‌کنندگان] کشورهای عضو برجام (به جز ایران) و ایالات متحده امشب با یکدیگر دیدار و درخصوص اوضاع کنونی مذاکرات وین تبادل نظر کردند. همه آنها از روند مثبت مذاکرات و جو عملگرایانه مذاکرات جاری ابراز رضایت کردند.»

هشتمین دور از گفت‌وگوهای رفع تحریم از روز دوشنبه ششم دی‌ماه با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست مشترک علی باقری مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و با شرکت هیأت‌های ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ وین، رسماً آغاز شد.

در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین، در خصوص این نشست اعلام کرد: «در این نشست طرف‌های مختلف از جمله هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام بر موفقیت‌آمیز بودن دور قبلی گفتگوها تأکید داشتند و اذعان کردند که پیشرفت‌های خوبی در دور قبلی گفتگوها حاصل شده و در واقع چارچوب مناسبی برای پیشبرد گفتگوها فراهم شده است.»

باقری تأکید کرد: «نکته مهم در این نشست کمیسیون مشترک برجام این بود که نمایندگان کشورهای مختلف در این نشست بر اهمیت و اولویت داشتن رسیدگی به موضوع رفع تحریم‌ها و همچنین موضوع راستی‌آزمایی و تضمین در دور هشتم گفتگوهای وین تأکید داشتند.»

انریکه مورا معاون سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده نشست کمیسیون مشترک برجام نیز در پس از پایان نشست امروز در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: «نشانه‌های مثبتی از موفقیت در دور هشتم مذاکرات وجود دارد. همه طرف‌ها آمادگی و تمایل خود برای حل‌وفصل اختلافات ابراز داشتند. همه آنها متعهد به دستیابی به نتیجه مطلوب هستند.»

وی افزود: «ما در حال کردن روی راهکاری برای تضمین رفع تحریم‌ها و همزمان بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای ذیل برجام هستیم.»

ملاقات باقری با نمایندگان اروپایی در ویناولیانوف: نباید ضرب‌الاجل‌های مصنوعی برای مذاکرات وین تعیین کردآمریکا: در آخرین دور مذاکرات وین پیشرفت‌هایی حاصل شده استارزیابی مثبت مذاکره‌کنندگان ارشد روسیه و اتحادیه اروپا از مذاکرات وین

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران