کد خبر:1702
پ
۱۴۰۰۰۲۱۸۱۹۴۹۴۶۱۴۷۲۲۷۲۳۱۴۴

ابراز نگرانی آمریکا از پرتاب موفق سه محموله تحقیقاتی توسط ماهواره‌بر سیمرغ

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا پرتاب موفق سه محموله تحقیقاتی توسط ماهواره‌بر سیمرغ را اقدامی نگران‌کننده از سوی ایران خواند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه از اقدام اخیر ایران در پرتاب موفق سه محموله..

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا پرتاب موفق سه محموله تحقیقاتی توسط ماهواره‌بر سیمرغ را اقدامی نگران‌کننده از سوی ایران خواند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه از اقدام اخیر ایران در پرتاب موفق سه محموله تحقیقاتی توسط ماهواره‌بر سیمرغ ابراز نگرانی کرد.

این مقام آمریکایی که خبرگزاری فرانسه به نامش اشاره‌ای نکرده است، مدعی شد که اقدام اخیر ایران به توسعه برنامه موشکی‌اش کمک می‌کند و تهدید جدی در حوزه منع اشاعه به شمار می‌رود.

وی در عین حال با تکرار ژست‌های سیاسی اخیر آمریکا مبنی بر اینکه واشنگتن با جدیت در مذاکرات وین حاضر شده است، افزود: «اما در میانه مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ [برجام]، ما در پی دستیابی به توافقی برای بازگشت متقابل به پایبندی کامل به این توافق هستیم.»

پرتاب موفق سه محموله تحقیقاتی توسط ماهواره‌بر سیمرغساخت پایگاه پرتاب ماهواره به مدار ۳۶ هزار کیلومتری به زودی آغاز می‌شود

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران