کد خبر:2169
پ
۱۴۰۰۰۳۱۶۱۲۳۳۳۲۱۰۲۲۹۱۹۶۹۴

ادامه تماس‌های دوجانبه موضوع مذاکرات دیپلمات‌های روسیه و ایران

در نشست روز چهارشنبه سفیر ایران و معاون وزیر امور خارجه روسیه در مسکو، برخی مسائل دوجانبه و برنامه تماس‌های دیپلماتیک آتی، از جمله در بالاترین سطح، مورد بررسی قرار گرفت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که روز چهارش..

در نشست روز چهارشنبه سفیر ایران و معاون وزیر امور خارجه روسیه در مسکو، برخی مسائل دوجانبه و برنامه تماس‌های دیپلماتیک آتی، از جمله در بالاترین سطح، مورد بررسی قرار گرفت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که روز چهارشنبه "ایگور مارگولییف" معاون وزیر خارجه این کشور با "کاظم جلالی" سفیر ایران در مسکو دیدار کرده و طرفین برخی مسائل مربوط به روابط دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

طبق این اطلاعات، در این نشست مسائل مهم در روابط روسیه و جمهوری اسلامی ایران و برنامه تماس‌های دیپلماتیک آتی در سال جاری (۲۰۲۲ میلادی)، از جمله در بالاترین سطح، مورد تبادل نظر قرار گرفت.

پیش از این، "دیمیتری پسکوف" سخنگوی کرملین نیز روز چهارشنبه اعلام کرده بود که فراهم سازی مقدمات سفر "ابراهیم رئیسی" رئیس جمهوری ایران به روسیه در حال انجام است. وی یادآور شد که تاریخ دقیق این سفر هنوز مشخص نشده و جزییات این موضوع بعداً اعلام خواهد شد.

روسای جمهوری روسیه و جمهوری اسلامی ایران پیشتر در جریان گفت‌وگویی تلفنی، امکان سفر آقای رئیسی به مسکو را بررسی کرده بودند.

توافق درباره دیدار پوتین و رئیسی/ تأکید روسیه و ایران بر مبارزه قاطع با تروریسم در افغانستانکاظم جلالی: سفر رئیسی به روسیه نقطه عطفی در روابط نوین بین دو کشور است

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران