کد خبر:5345
پ
۱۳۹۹۱۰۱۲۲۰۵۷۵۹۳۶۴۲۱۹۲۸۸۹۴

ادعای رویترز درباره نصب دوربین‌های نظارتی آژانس در نطنز

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعا کرد که نصب دوربین‌های نظارتی در تاسیسات نطنز تکمیل شده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رویترز ادعا کرده است به گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که برای کشورهای عضو شورای حکم ارسال ..

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعا کرد که نصب دوربین‌های نظارتی در تاسیسات نطنز تکمیل شده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رویترز ادعا کرده است به گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که برای کشورهای عضو شورای حکم ارسال شده دست پیدا کرده است که در آن نوشته شده که ایران در حال راه‌اندازی یک کارگاه جدید در نطنز است که به وسیله ماشین‌هایی که اخیرا از تاسیسات کرج به نطنز منتقل شده، قطعات سانتریفیوژهای غنی سازی اورانیوم را خواهد ساخت.

در این گزارش ادعا شده است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تاریخ ۱۲ آوریل ۲۰۲۲ (سه‌شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱) نصب دوربین‌های نظارتی را در این مکان تکمیل و پس از آن مهر و موم را از ماشین‌های برداشته است. همچنین بر اساس این گزارش، ایران در روز ۱۳ آوریل ۲۰۲۲ (چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱) به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع داده است که ماشین‌ها در همان روز در کارگاه جدید شروع به کار خواهند کرد.

پیش از این محمدرضا غائبی سرپرست نمایندگی دائمی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین تصریح کرده بود که اطلاعات دوربین‌ها تا زمان اجرای کامل برجام در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نخواهد گرفت و نزد ایران ذخیره می‌شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران