کد خبر:6268
پ
۱۴۰۰۱۲۱۴۱۴۰۸۴۳۸۹۵۲۴۹۰۴۹۶۴

ادعای گروسی درباره برنامه هسته‌ای ایران در پارلمان اروپا

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی مدعی وجود برنامه‌های نامشخص غنی سازی اورانیوم در تاسیسات ایران شده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیمرافائل ماریانو گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی مدعی وجود برنامه‌های نامشخص غنی سازی اورانیوم در تاسیسا..

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی مدعی وجود برنامه‌های نامشخص غنی سازی اورانیوم در تاسیسات ایران شده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیمرافائل ماریانو گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی مدعی وجود برنامه‌های نامشخص غنی سازی اورانیوم در تاسیسات ایران شده است.

رئیس آژانس هسته‌ای در سخنانی در پارلمان اروپا نگرانی خود را از برنامه‌های اعلام نشده ایران در غنی‌ سازی اورانیوم اعلام کرد. گروسی گفت: در چند ماه گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آثار اورانیوم غنی‌شده را در مکان‌هایی شناسایی کرده که توسط ایران اعلام نشده بود.

اظهارات گروسی در حالی مطرح شده است که انریکه مورا، دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا که میانجیگری بین ایران و آمریکا در مذاکرات هسته‌ای را بر عهده دارد، قرار است در تلاش برای خروج از بن بست به تهران سفر کند.

اشاره گروسی به انتقال سانتریفیوژها از کرج به نطنزبازدید گروسی از نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل / تشعشعات غیر عادی مشاهده شده استگروسی: رویکرد من در قبال برنامه هسته‌ای ایران سازنده استواکاوی دستاوردهای سفر رافائل گروسی به ایرانگروسی: مذاکرات خوبی در تهران داشتیم

دولت ترامپ در سال ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و باعث ایجاد یک بحران امنیتی در خلیج فارس و تصمیم متعاقب آن توسط ایران برای تسریع فعالیت‌های هسته‌ای خود شد.

گروسی گفت، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و رابرت مالی، فرستاده ویژه این کشور در امور ایران، در گفتگوهای اخیر با وی تاکید کردند که کاخ سفید همچنان می خواهد توافق با تهران را دنبال کند.

گروسی گفت: ما همچنان امیدواریم که توافقی در یک چارچوب زمانی معقول حاصل شود، اگرچه باید این واقعیت را بپذیریم که بسته شدن پنجره فرصت‌ها هر لحظه امکان دارد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران