کد خبر:2655
پ
۱۴۰۰۱۰۲۴۱۰۵۹۲۳۶۶۵۲۴۵۳۰۸۱۴

اردوغان: صادرات گاز ایران به ترکیه در روزهای آینده به حالت عادی باز خواهد گشت

رئیس‌جمهور ترکیه روز چهارشنبه گفته است که جریان کامل گاز ایران به ترکیه طی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده به حالت عادی باز خواهد گشت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در حالی که مشکل فنی موجب قطع صادرات گاز ایران به ترکیه طی هفته گذشته شده است و این مسئله مشکلاتی را برای اقتصاد این کش..

رئیس‌جمهور ترکیه روز چهارشنبه گفته است که جریان کامل گاز ایران به ترکیه طی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده به حالت عادی باز خواهد گشت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در حالی که مشکل فنی موجب قطع صادرات گاز ایران به ترکیه طی هفته گذشته شده است و این مسئله مشکلاتی را برای اقتصاد این کشور به وجود آورده است، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفته است که جریان صادرات گاز ایران طی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده به‌طور کامل به وضعیت عادی باز خواهد گشت.

قطع صادرات گاز ایران، برخی کارخانه‌های صنعتی ترکیه را مجبور به توقف تولید کرده است.

اردوغان در مصاحبه با شبکه ان‌تی‌وی افزود: دولت قبوض برق مشترکان را با یارانه در نظر خواهد گرفت و صنعت انرژی را با یک روش کنترل‌شده مصرف خواهد کرد.

قیمت برق و گاز در ترکیه طی سال جاری با افزایش چشمگیری روبه‌رو شده است.

تماس تلفنی اردوغان با آیت‌الله رئیسی/ رئیس‌جمهور: ایران به رابطه و همکاری با ترکیه نگاه بلندمدت و همه‌جانبه داردنشریات ترکیه| صف طولانی برای روغن ارزان/ ممکن است اردوغان به روسیه برود

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران