کد خبر:2913
پ
۱۴۰۰۱۱۱۵۱۱۱۰۰۱۵۸۶۲۴۶۸۲۱۰۴

استقبال از حضور شرکت‌های ایرانی در افغانستان

دبیر انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران گفت که رفت و آمد بین ایران و افغانستان نشان می‌دهد که باتوجه به استقبال حکام فعلی این کشور نسبت به حضور شرکت‌های ایرانی برای اجرای پروژه‌ها، افق روشنی پیش رو وجود دارد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای، «بهمن صالحی» دبیر انجمن صادرکنندگان خدم..

دبیر انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران گفت که رفت و آمد بین ایران و افغانستان نشان می‌دهد که باتوجه به استقبال حکام فعلی این کشور نسبت به حضور شرکت‌های ایرانی برای اجرای پروژه‌ها، افق روشنی پیش رو وجود دارد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای، «بهمن صالحی» دبیر انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران اظهارداشت که روند صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور رو به رشد است و به نظر می‌رسد با تغییر رویکرد دولت چشم‌انداز بهتری برای توسعه خدمات فنی و مهندسی اتفاق بیافتد.

وی خاطرنشان کرد: رفت و آمدهایی که به افغانستان انجام می‌شود، صرف نظر از کیفیت نوع حکومت در این کشور اما افق روشنی را ایجاد می‌کند.

صالحی ادامه داد که به هر شکل رفت و آمد بین دولتمردان نشان می‌دهد که اگر ثبات و امنیت مناسبی در افغانستان ایجاد شود، با توجه به استقبال حکام فعلی این کشور نسبت به حضور شرکت‌های ایرانی برای اجرای پروژه‌ها، افق روشنی حتی در ماه‌های پیش رو وجود داشته باشد و پروژه‌ها توسعه پیدا کند.

«یونس مومند» معاون اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان پیش از این گفته بودکه پس از تسلط طالبان بر افغانستان برای حدود یک ماه واردات و صادرات بین دو کشور متوقف شده بود اما اکنون داد و ستد به حالت عادی ادامه دارد.

تلاش دشمن برای ادامه تخریب روابط ایران و افغانستانحفظ رابطه نزدیک چین و آلمان در موضوع هسته‌ای ایران و افغانستانپیگیری مصوبات اقتصادی ایران و افغانستان/ آمریکایی‌ها از استقلال و امنیت افغانستان خوشحال نیستندکمیته‌های مشترک همکاری ایران و افغانستان آغاز به کار کرد

وی اظهارداشت که از آغاز سال جاری، افغانستان به ارزش بیش از ۱ میلیارد دلار از ایران واردات و در مقابل ۸ میلیون دلار صادرات داشته است.

مومند به «رادیو آزادی» گفته بود که تجار افغان بیشتر سنگ‌های قیمتی، میوه خشک، پوست، پنبه، زردآلو و برخی میوه‌های تازه دیگر را به ایران صادر کرده و در مقابل نیز بیشتر وسایل الکترونیکی، مواد خام برای تولیدات، مواد نفتی و مواد خوراکی وارد می‌کنند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران