کد خبر:7212
پ
۱۴۰۰۰۱۱۷۱۳۵۱۴۵۱۵۵۲۲۵۲۸۷۷۴

اسلامی: آژانس باید نفوذ سیاسی درون خود را متوقف کند

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان تاکید کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید نفوذ سیاسی درون خود را متوقف کند و به اساسنامه خود پایبند باشد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفتگویی با شبکه الجزیره تاکید کرد: اراده جدی نزد مدیرکل..

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان تاکید کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید نفوذ سیاسی درون خود را متوقف کند و به اساسنامه خود پایبند باشد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفتگویی با شبکه الجزیره تاکید کرد: اراده جدی نزد مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای قانع‌کننده اعلام کردن پاسخ‌های ما وجود ندارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: آژانس در گزارش‌های خود به منابع اطلاعاتی که از سوی دشمنان ما و در راس آنها اسرائیل تهیه می‌شوند، استناد می‌کند.

وی در این رابطه افزود: قطعنامه‌ای که برخی از اعضای شورای حکام به دنبال تصویب آن هستند، هرگز شرایط جدیدی را به وجود نخواهد آورد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در این گفتگو تاکید کرد: آژانس بین المللی انرژی اتمی باید نفوذ سیاسی درون خود را متوقف کند و به اساسنامه خود پایبند باشد.

اسلامی ادامه داد: انرژی هسته‌ای آسیب رساندن به مراکز ما را مورد انتقاد قرار نداد و این امر علامت سئوال بزرگی را ایجاد کرده است.

وی در ادامه تاکید کرد: سلاح هسته‌ای هیچ جایی در استراتژی ما نداشته و آنچه که در این رابطه گفته می‌شود فقط اتهاماتی مغرضانه است.

در بخش دیگری از از این گفتگو هم اسلامی گفت: سهم ما از انرژی هسته‌ای فقط ۳ درصد است اما ۲۵ درصد از فعالیت بازرسان در خاک ما انجام می‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمیدر رابطه با غنی سازی در سطح ۹۰ درصد هم گفت: این امر منوط به تصمیم مسئولین ذی ربط است، ما تصمیمات خود را در رابطه با غنی سازی اورانیوم برای اهداف تحریک آمیز نمی‌گیریم.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در رابطه با احتمال دسترسی آژانس به فیلم دوربین‌ها هم آن را به سرنوشت توافق مربوط دانست و تاکید کرد صرف نظر از سرنوشت توافق ما فعالیت صلح آمیز هسته‌ای خود را ادامه خواهیم داد.

در عین حال خاطر نشان کرد ایران آمادگی دارد در برابر تعهد طرف مقابل خود نیز به همان اندازه به تعهدات توافق بازگردد.

گروسی: پیام ما به اسرائیل این بود که اجازه بدهید آژانس کارش را انجام دهدچرا ایران حق دارد به آژانس بین‌‎المللی انرژی اتمی اعتماد نکند؟آغاز نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمیقطعنامه علیه ایران اعتبار آژانس را به آتش می‌کشد/ آژانس ابزار سیاسی‌کاری غرب نشودهشدار امیرعبداللهیان به شورای حکام آژانساولیانوف نشست شورای حکام آژانس را «تنش‌‌آمیز» پیش‌بینی کرد

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران