کد خبر:2513
پ
۱۴۰۰۰۸۲۰۱۰۰۳۵۶۳۶۰۲۴۰۲۹۵۳۱۰

اعتراف به جنایت نظامیان اشغالگر؛ سختگیری برای ساکت کردن مقاومت مردمی

یک مؤسسه صهیونیستی در یک تحقیق میدانی، اعترافاتی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را به ثبت رسانده است که مشحون از آزار و اذیت‌هایی است که آنان در حق مردم فلسطین روا می‌دارند تا مانع مقاومت مردمی اهالی روستاهای فلسطینی شوند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خ..

یک مؤسسه صهیونیستی در یک تحقیق میدانی، اعترافاتی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را به ثبت رسانده است که مشحون از آزار و اذیت‌هایی است که آنان در حق مردم فلسطین روا می‌دارند تا مانع مقاومت مردمی اهالی روستاهای فلسطینی شوند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خالی کردن کرانه باختری از جمعیت فلسطینی یکی از اهداف میان مدت رژیم صهیونیستی است که این سیاست را پس از توافقنامه «اسلو» در سال ۱۹۹۳ دنبال می کند. کرانه باختری بیشترین جمعیت فلسطینی متمرکز را در خود دارد و به همین دلیل صهیونیست ها تلاش می کنند این منطقه را با سیاست های متعدد و مختلف خالی از جمعیت کنند. اقداماتی چون کشیدن مسیرهای مواصلاتی غیر قابل عبور برای فلسطینیان بین شهرهای فلسطینی، دیوار حائل- که کرانه باختری را از سرزمین های سال ۱۹۴۸ جدا می کند- عدم صدور مجوز برای بازسازی بناهای متعلق به فلسطینیان، ایجاد ایست و بازرسی های بسیار زیاد در مسیر حرکت فلسطینی ها بخشی از این اقدامات صهیونیست ها برای کوچ دادن اجباری فلسطینیان است.

اخیراً یک نهاد پژوهشی صهیونیستی در یک تحقیق میدانی اعترافات نظامیانی را به ثبت رسانده، که این نظامیان در آن اذعان می کنند به منظور اعمال فشار و سخت کردن شرایط زندگی به مردم فلسطین دست به اقدامات غیر انسانی می زنند.

سایت «سیحا مکومیت»- که به جریان چپگرا در رژیم صهیونیستی تعلق دارد- تحقیقی میدانی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی و دانش آموزان فلسطینی حومه شهر فلسطینی «رام الله» انجام داده که این سربازان ادعا می کنند مجازات های عمومی علیه ساکنان روستاها و شهرهای کرانه باختری اعمال می کنند تا از این طریق شرایط زندگی شهرنشینان صهیونیست را بهبود بخشند.

بستن ورودی‌های روستاها و شهرها

یکی از اقدامات مجازاتی که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی اذعان می کنند، بستن ورودی شهرها و روستاها است تا اهالی این اماکن در وقت مناسب به محل کار خود نرسند. به عنوان مثال در شهر «دیر نظام» که در نزدیکی «رام الله» قرار دارد، سربازی که در یکی از ۳ ایست بازرسی مشغول است می گوید: ما خروج افراد سالخورده را با تأخیر انجام می دهیم و تلاش می کنیم زندگی مردم اینجا سخت شود. او مدعی می شود این مجازات جمعی را برای آن انجام می دهند تا مانع پرتاب سنگ توسط کودکان فلسطینی به سمت گشتی هایی شوند که در جاده ۴۶۵ اقدام به گشت زنی می کنند. این سرباز می گوید ما به دنبال اعمال فشار بر اهالی این مناطق هستیم تا سالخوردگان مانع پرتاب سنگ توسط کودکان فلسطینی شوند.

بازرسی‌های طولانی

یکی دیگر از اعترافات نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در ایست های بازرسی، متوقف کردن طولانی مدت اتومبیل های ساکنان منطقه و تفتیش این اتومبیل ها است که زمان زیادی به طول می انجامد و در برخی مواقع به سته شدن کامل ورودی های یک منطقه منجر می شود. این اقدام نیز با هدف اعمال فشار بر اهالی فلسطینی منطقه صورت می گیرد.

حمله به مدارس

در مصاحبه هایی که این سایت صهیونیستی با دانش آموزان مدارس ابتدایی انجام داده، دانش آموزان فلسطینی می گویند ارتش رژیم صهیونیستی به مدارس حمله کرده، گاز اشک آور به داخل مدارس می اندازند. این اقدام در برخی موارد آنقدر شدید است که بعضی از دانش آموزان از هوش می روند.

این تحقیق اسنادی را از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به ثبت رسانده که نشان می دهد در هنگام حمله ارتش رژیم صهیونیستی به مدارس، معلمان از دانش آموزان دفاع می کنند اما ارتش با شروع این اقدام تلاش می کند مدرسه را تخلیه کند.

بازداشت دانش آموزان

بر اساس گفته های ثبت شده دانش آموزان فلسطینی در این تحقیق، نظامیان اشغالگر اقدام به ربودن دانش آموزان فلسطینی مرحله ابتدایی می کنند. دانش آموزانی که مظنون به مشارکت در پرتاب سنگ به سمت گشتی های صهیونیستی هستند. نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی دانش آموزان نامبرده را به بیرون منطقه برده در آنجا مورد ضرب و شتم قرار می دهند و سپس به روستا باز می گردانند. در برخی موارد نیز آنها را بازداشت می کنند. این تحقیق نشان می دهد این اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی نتایج معکوس داشته و میزان پرتاب سنگ به سمت گشتی های رژیم صهیونیستی افزایش یافته است.

خطیب مسجدالاقصی در گفتگو با تسنیم: فلسطینیان هرگز میدان دفاع از مقدسات را خالی نمی‌کنندوقتی مقامات صهیونیست‌ به خوی وحشی‌گری خود در برابر فلسطینیان اعتراف می‌کنند +فیلم

داده های این پژوهش دو مسئله را به خوبی آشکار می سازد اول اینکه صهیونیست ها در اقدامات ضد انسانی خود آنقدر جری شده‌اند که در بیان آشکار و اعتراف به اقداماتی که هیچ منشور انسانی آن را تأیید نمی کند ابایی ندارند.

دوم آنکه مقاومت و مبارزه در برابر غصب سرزمین چیزی نیست که فروکش کند بلکه هر روز افروخته تر از قبل می شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران