کد خبر:6564
پ
۱۴۰۰۱۲۱۶۲۰۵۵۱۵۱۴۲۴۹۲۴۲۶۴

امیرعبداللهیان:اگر آمریکایی‌ها منطقی عمل کنند، توافق در دسترس است

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با همتای روسی خود گفت که اگر آمریکایی‌ها منطقی عمل کنند، توافق در دسترس است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در خصوص مسائل روابط دو جانبه، منطقه ا..

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با همتای روسی خود گفت که اگر آمریکایی‌ها منطقی عمل کنند، توافق در دسترس است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در خصوص مسائل روابط دو جانبه، منطقه ای و بین المللی و آخرین وضعیت گفتگو برای لغو تحریم ها تلفنی گفتگو و تبادل نظر کردند.

امیر عبداللهیان به مصوبه اخیر هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران درباره موافقتنامه های فرهنگی و امنیت اطلاعاتی بین دو کشور و ارسال آن برای تصویب در مجلس شورای اسلامی اشاره و از تصویب این اسناد در طرف روسیه‌ای استقبال کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبیین مواضع ایران در مخالفت با کاربرد ابزار جنگ و تحریم، بر حمایت تهران از برقراری آتش بس و بازگشت به میز مذاکره تاکید کرد.

وی اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران بر اساس روابط ممتاز با روسیه از هر تلاش دیپلماتیک برای حل مناقشه اوکراین حمایت می کند و آمادگی برای میانجیگری و کمک به حل و فصل این‌ بحران را دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ارتباط با مذاکرات رفع تحریم ها در وین گفت، اگر آمریکایی ها منطقی عمل کنند، توافق هسته ای در دسترس خواهد بود. وی همچنین خواستار ابتکار عمل همه طرف ها در این خصوص شد.

وی بر اراده جدی تهران برای رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار و البته با رعایت خطوط قرمز تاکید کرد و موضع مثبت روسیه در حمایت از توافقی که مورد تایید ایران باشد را ستود.

طرفین در این تماس تلفنی آخرین وضعیت موضوعات دوجانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مناسبات تهران و مسکو را حائز اهمیت خواند.

لاوروف با تاکید بر این که اولویت روسیه نیز، اجرایی شدن اسناد امضاء شده میان دو کشور است خاطرنشان کرد، مسائل هماهنگی بین دستگاهی را تا حصول نتیجه شخصا پیگیری و دنبال خواهد کرد.

وزیر خارجه روسیه بر تداوم حمایت روسیه از حصول توافق و تلاش های مسکو برای نیل به یک توافقی عادلانه در راستای تحقق منافع و مطالبات طرف ایرانی تاکید کرد.

وی با انتقاد از مواضع غیرسازنده آمریکا و غرب، آخرین تحولات اوکراین را تبیین و از هرگونه ابتکاری برای توجه اوکراین به مذاکره استقبال کرد و نقش ایران را در این راستا سازنده خواند.

امیرعبداللهیان: اگر آمریکا تصمیم سیاسی خود را بگیرد توافق خوب در دسترس است

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران