کد خبر:8075
پ
۱۴۰۱۰۴۰۹۱۵۰۶۳۰۹۳۶۲۵۶۰۶۱۱۴

امیرعبداللهیان: ارزیابی ما‌ از مرحله اخیر مذاکرات در قطر مثبت است

وزیر امور خارجه قطر در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان مذاکرات اخیر را مثبت ارزیابی کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم؛ در تماس تلفنی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با وزیر امور خارجه کشورمان آخرین وضعیت گفت‌وگوهای اخیر در دوحه برای..

وزیر امور خارجه قطر در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان مذاکرات اخیر را مثبت ارزیابی کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم؛ در تماس تلفنی شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با وزیر امور خارجه کشورمان آخرین وضعیت گفت‌وگوهای اخیر در دوحه برای لغو تحریم‌ها بررسی شد.

وزیر خارجه قطر به‌عنوان میزبان این دور از مذاکرات سه‌جانبه غیرمستقیم (ایران ـ اتحادیه اروپا ـ آمریکا)، روند مذاکرات را سازنده و‌ مثبت خواند.

وی با اشاره به دیدارهای جداگانه‌اش با هیئت‌های مذاکره‌کننده، تأکید کرد: قطر ضمن بااهمیت خواندن این مرحله از مذاکرات، در مسیر تداوم میزبانی گفت‌وگوها تا رسیدن به نتایج موردنظر جمهوری اسلامی ایران و بازگشت همه طرف‌ها به تعهدات از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تشکر از حسن میزبانی قطر اظهار داشت: ارزیابی ما از مرحله اخیر مذاکرات در دوحه مثبت است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: تأکید می‌کنم که ما برای رسیدن به توافقی خوب، قوی و پایدار جدی هستیم و در صورت واقع‌بینی آمریکا، توافق دست‌یافتنی است.

امیرعبداللهیان در ادامه ابراز کرد: مذاکرهکننده ارشد ما همواره با ابتکار عمل و در مسیر تحقق توافقی قابل قبول گام برمی‌دارد و ما بر ادامه مذاکره تا رسیدن به توافق مبتنی بر واقع‌بینی مصمم هستیم.

پوتین: روابط روسیه و ایران ماهیت راهبردی عمیقی داردکنعانی: نظرات و پیشنهادات عملیاتی ایران درباره موارد باقیمانده در مذاکرات قطر مطرح شد

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران