کد خبر:5566
پ
۱۴۰۱۰۱۱۵۱۹۱۸۰۴۳۶۵۲۵۰۸۴۴۲۴

امیرعبداللهیان: استقرار صلح پایدار و عادلانه در منطقه تنها با رفع کامل اشغال فلسطین میسر است

نامه‌های جداگانه از سوی وزیر امور خارجه کشورمان خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی، در زمینه اقدامات رژیم آپارتاید اسرائیل در نقض حقوق بشر علیه مردم فلسطین ارسال شد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور ..

نامه‌های جداگانه از سوی وزیر امور خارجه کشورمان خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی، در زمینه اقدامات رژیم آپارتاید اسرائیل در نقض حقوق بشر علیه مردم فلسطین ارسال شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال نامه‌هایی جداگانه خطاب به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، حسین ابراهیم طه دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی، رویکرد دوگانه و سکوت برخی دولت‌ها و مجامع بین‌المللی در قبال فلسطین را عامل تشجیع رژیم آپارتاید اسرائیل برای تشدید نقض حقوق بشر علیه مردم فلسطین دانست.

وزیر امور خارجه در این مکاتبات، نگرانی عمیق خود را نسبت به وقایع اخیر در فلسطین شامل اقدامات جنایتکارانه رژیم اشغالگر قدس در اهانت به قبله اول مسلمین و تهاجم وحشیانه به مردم نمازگزار و روزه‌دار فلسطین که منجر به زخمی‌شدن و دستگیری صدها تن از آنان شد ابراز کرد.

گردشگری مذهبی بهانه جدید اشغالگران برای مختل‌کردن زندگی فلسطینیان/ گزارش اختصاصی از نابلسافزایش سطح آماده‌باش گروه‌های فلسطینی برای مقابله با اشغالگران اسرائیلیموشک‌های جدید روی دوش مبارزان فلسطینی/ پایان سیطره بالگردها و پهپادهای اسرائیلی در آسمان غزهنشست‌ هماهنگی رهبران فلسطینی در بیروتزارعی: تمام راه‌حل‌های اسرائیل در مقابله با فلسطین از بین رفته و در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند

امیرعبداللهیان در این نامه هر گونه تعرض و هتک حرمت نسبت به اماکن مقدس مورد احترام مسلمانان و جریحه‌دار کردن احساسات امت اسلامی و کشورهای مسلمان را مطرود و غیر قابل تحمل دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین اقدامات اخیر صهیونیستها را، به‌عنوان یکی از شواهد آشکار تداوم سیاسی ثابت و شرورانه کیان صهیونیستی برای تغییر هویت قدس، به شدیدترین لحن ممکن محکوم و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با الهام از آموزه‌های ناب دین مقدس اسلام و سایر ادیان الهی و مطابق با حقوق بین‌الملل، حمایت مستمر از مبارزات رهایی‌بخش و مقاومت مردم فلسطین با هدف تحقق کامل حقوق انسانی آن‌ها را در زمره اصول اساسی سیاست خارجی خود قرار داده است.

امیرعبداللهیان ضمن حمایت از بیانیه مورخ ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی درباره تحولات اخیر در سرزمین فلسطین، رویکرد دوگانه و سکوت برخی دولت‌ها و مجامع بین‌المللی را عامل تشجیع رژیم آپارتاید اسرائیل برای تشدید اقدامات ضدانسانی و ناقض حقوق بشر و حقوق انسان‌دوستانه علیه فلسطین دانست.

رئیس دستگاه سیاست خارجی بر ضرورت اقدام فوری و قاطع جامعه بین‌المللی و سازمان ملل متحد به‌ویژه شورای امنیت آن در انجام وظایف خود در زمینه حمایت از مقاومت مردم فلسطین تأکید و درخواست کرد تحولات دو هفته اخیر فلسطین اشغالی در دستور کار فوری سازمان ملل متحد قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان تأکید کرد، استقرار صلح پایدار و عادلانه در منطقه تنها با رفع کامل اشغال فلسطین، بازگشت کلیه آوارگان به سرزمین خویش، تعیین نظام آینده فلسطین بر اساس یک همه‌پرسی با حضور کلیه ساکنین اصلی آن و در نهایت تشکیل دولت مستقل و یکپارچه فلسطین به‌پایتختی قدس شریف بر مبنای طرح سیاسی ثبت‌شده جمهوری اسلامی ایران نزد دبیرخانه سازمان ملل متحد، میسر است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران