کد خبر:4628
پ
۱۴۰۰۰۷۲۶۱۹۰۵۵۵۹۷۴۲۳۸۵۰۷۸۴

امیرعبداللهیان: اگر آمریکا واقع‌بینانه عمل کند آماده‌ توافق نهایی هستیم/ از خطوط قرمز خود عبور نمی‌کنیم

وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با همتای سوری خود تصریح کرد اگر آمریکا واقع‌بینانه عمل کند، توافق نهایی در وین می‌تواند با حضور وزرای امور خارجه طرف‌های مذاکره‌کننده حاصل شود. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایر..

وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با همتای سوری خود تصریح کرد اگر آمریکا واقع‌بینانه عمل کند، توافق نهایی در وین می‌تواند با حضور وزرای امور خارجه طرف‌های مذاکره‌کننده حاصل شود.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با فیصل مقداد وزیر خارجه سوریه گفت: اگر طرف آمریکایی واقع‌بینانه عمل کند، آماده‌ایم توافق را با حضور وزرای خارجه در وین نهایی کنیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه بیش از هر زمان دیگری به توافق در وین نزدیک شده‌ایم، اضافه کرد: آخرین پیشنهادات خود را برای رسیدن به توافق از طریق هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا به آمریکایی‌ها ارائه کرده‌ایم و به طرف آمریکایی به صراحت گفته‌ایم که از خطوط قرمز خود عبور نخواهیم کرد.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از صحبت‌های خود در نشست خبری مشترک با همتای سوری‌اش، در خصوص تغییرات مثبت در رویکرد برخی کشورهای عربی به روابطشان با سوریه اظهار داشت: رویکرد جدید برخی کشورهای عربی برای عادی‌سازی روابط با سوریه مورد استقبال و خرسندی ما است.

امیرعبداللهیان: اگر همه خطوط قرمزمان رعایت شود آماده توافق نهایی هستیمسناتور ارشد آمریکایی خواستار به تعویق افتادن توافق احتمالی وین شدامیرعبداللهیان: مجدداً به ما اطمینان داده شد روسیه همچنان برای دستیابی به توافق نهایی در وین همراه استریابکوف: شایعه احیای توافق هسته‌ای با ایران بدون روسیه بی‌اساس است

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران