کد خبر:4435
پ
۱۴۰۰۱۱۲۶۰۹۳۲۰۷۷۵۱۲۴۷۶۵۹۸۴

امیرعبداللهیان: اگر همه خطوط قرمزمان رعایت شود آماده توافق نهایی هستیم

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای انگلیسی خود با اعلام اینکه توافق خوب و پایدار مستلزم رفتار واقع‌بینانه آمریکا و عدم طرح مطالبات جدید است، تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران در صورت رعایت همه خطوط قرمزش آماده توافق نهایی است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ..

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای انگلیسی خود با اعلام اینکه توافق خوب و پایدار مستلزم رفتار واقع‌بینانه آمریکا و عدم طرح مطالبات جدید است، تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران در صورت رعایت همه خطوط قرمزش آماده توافق نهایی است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان و لیز تراس وزیر خارجه انگلیس، امشب طی یک تماس تلفنی، پیرامون مسائل مربوط به روابط دوجانبه و تحولات بین المللی گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه انگلیس در این تماس، از تحولات جدید در روابط دوجانبه ابراز خرسندی کرد و خواستار گسترش روابط دو کشور شد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن استقبال از بازپرداخت بدهی بیش از ۴ دهه ای انگلیس بعنوان حق ملت بزرگ ایران، ابراز امیدواری کرد با اقدامات اعتمادساز زمینه توسعه روابط فراهم شود.

طرفین همچنین در این گفتگو در خصوص آخرین وضعیت مذاکرات وین به تبادل نظر پرداخته و نسبت به حصول توافق نهایی ابراز امیدواری کردند.

امیرعبداللهیان تاکید کرد، به نقطه نهایی توافق بیش از هر زمان نزدیک شده ایم لیکن آنچه می تواند رسیدن به توافق خوب و پایدار را قطعی کند رفتار واقع بینانه آمریکا و عدم طرح مطالبات جدید و نادرست است.

وی افزود: اگر همه خطوط قرمزمان رعایت شود آماده توافق نهایی هستیم.

امیرعبداللیهان: انتخاب قطعی جمهوری اسلامی ایران عدم عبور از خطوط قرمز خود استاولیانوف: دستیابی به توافق در وین تنها به روسیه بستگی نداردسناتورهای جمهوری‌خواه: توافق با ایران بدون حمایت کنگره دوام نمی‌آوردشمخانی: تا زمان تأمین مطالبات خود و دستیابی به «توافق قوی» در مذاکرات وین باقی می‌مانیمامیرعبداللهیان: اگر طرف آمریکایی واقع بینانه رفتار کند توافق در دسترس استشمخانی: آمریکا اراده‌ای برای دستیابی به توافق قوی و قابل دفاع ندارد

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران