کد خبر:4758
پ
۱۴۰۱۰۱۰۷۱۵۳۲۴۵۲۴۲۲۵۰۴۳۰۸۴

امیرعبداللهیان: برای ما برخوردارشدن از منافع کامل اقتصادی و رفع مؤثر تحریم‌ها اولویت اساسی است

وزیر امور خارجه تأکید کرد: فقدان تصمیم سیاسی آمریکا برای رفع تحریم‌هایی که به انتفاع اقتصادی مردم ایران گره خورده، مانع کنونی رسیدن به نتایج نهایی است و برای ما برخوردار شدن از منافع کامل اقتصادی و رفع مؤثر تحریم‌ها اولویت اساسی است. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، انریکه مورا معاون مسئ..

وزیر امور خارجه تأکید کرد: فقدان تصمیم سیاسی آمریکا برای رفع تحریم‌هایی که به انتفاع اقتصادی مردم ایران گره خورده، مانع کنونی رسیدن به نتایج نهایی است و برای ما برخوردار شدن از منافع کامل اقتصادی و رفع مؤثر تحریم‌ها اولویت اساسی است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که برای رایزنی و دیدار با علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشورمان به تهران سفر کرده است، ملاقات کوتاهی نیز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان داشت.

در این دیدار، آخرین وضعیت گفت‌وگوهای رفع تحریم در وین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش‌های جوزب بورل و انریکه مورا، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با جدیت در مذاکرات وین حضور یافته و برای رسیدن به توافق، ابتکارات لازم را ارائه کرده است، تصریح کرد که طرف‌های دیگر به‌ویژه دولت آمریکا باید جهت حل‌وفصل موضوعات باقی‌مانده رویکردی واقع‌بینانه اتخاذ نمایند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: فقدان تصمیم سیاسی آمریکا برای رفع تحریم‌هایی که به انتفاع اقتصادی مردم ایران گره خورده، مانع کنونی رسیدن به نتایج نهایی است و برای ما برخوردار شدن از منافع کامل اقتصادی و رفع مؤثر تحریم‌ها اولویت اساسی است.

در این دیدار انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز به ارایه گزارشی از آخرین وضعیت مذاکرات و ارزیابی خود در ارتباط با مسیر پیشِ‌رو پرداخت.

مورا پس از دیدار با علی باقری در تهران راهی واشنگتن می‌شودانریکه مورا به تهران سفر می‌کند

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران