کد خبر:2979
پ
۱۴۰۰۰۹۰۵۱۶۲۶۵۷۳۳۲۲۴۱۴۰۸۷۴

امیرعبداللهیان: برخی تحولات مثبت در مذاکرات رخ داده است اما هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌سازد

امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با بورل اظهار داشت: از زمان گفتگوی پیشین برخی تحولات مثبت در مذاکرات رخ داده است اما هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌سازد. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده ارشد مذاکرات وین، در تماس تلفنی با وزیر امو..

امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با بورل اظهار داشت: از زمان گفتگوی پیشین برخی تحولات مثبت در مذاکرات رخ داده است اما هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌سازد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده ارشد مذاکرات وین، در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص روند مذاکرات جاری وین گفتگو و رایزنی کرد.

وی با ابراز "هم‌اکنون مذاکرات در برهه زمانی مهمی قرار دارد"، اظهار داشت: انتظار این است همه طرفها با یک دستور کار مشخص و در راستای رسیدن به توافق به وین بیایند و آماده اتخاذ تصمیم‌های سیاسی باشند.

امیرعبداللهیان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از تلاشهای جوزف بورل، انریکه مورا و اتحادیه اروپا در جهت هماهنگ کردن مذاکرات اعلام کرد: از زمان گفتگوی پیشین برخی تحولات مثبت در مذاکرات رخ داده است اما هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌سازد.

رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: ما با قاطعیت و صراحت به‌دنبال توافق خوب هستیم، اما با همین صراحت و قاطعیت بر حراست از خطوط قرمز و منافع ملی خود تأکید داریم.

وزیر امور خارجه در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت: متأسفانه برجام در سالهای اخیر منافع اقتصادی برای ایران نداشته است. ما تنها در صورتی به یک توافق خوب می‌رسیم که تأمین‌کننده منافع اقتصادی ما به‌صورت پایدار و قابل اتکاء باشد.

امیرعبداللهیان در پایان بار دیگر خاطرنشان کرد: ایران برای رسیدن به یک توافق خوب مصمم است و در این راستا با اتحادیه اروپا به‌عنوان هماهنگ‌کننده برجام در ارتباط مستمر و نزدیک خواهد بود.

قطر: برای تسهیل مذاکرات هسته‌ای تلاش می‌کنیمعلی باقری در مجلس: تاکنون مذاکره مستقیم با آمریکا نداشته‌ایم/ روند مذاکرات مثبت استگفت‌وگوهای امیر قطر و بایدن درباره مذاکرات هسته‌ای ایرانمذاکرات وین؛ کدام‌یک از طرفین باید تصمیم‌های سخت بگیرند؟شمخانی: نمایش رفع تحریم اقدامی سازنده تلقی نمی‌شودبازگشت بخشی از معافیت تحریمی برنامه هسته‌ای ایراناقدام جدید آمریکا در احیای برخی معافیت‌های برنامه هسته‌ای ایران به چه معناست؟

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران