کد خبر:2883
پ
۱۴۰۰۰۹۰۸۲۰۱۳۴۰۳۴۵۲۴۱۶۳۸۴۴

امیرعبداللهیان به همتای اماراتی: تداوم جنگ یمن به نفع طرفین نیست

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای اماراتی خود تأکید کرد که تداوم جنگ و گسترش درگیری ها و منازعات به نفع هیچ یک از طرف‌ها و منطقه نیست. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با عبدالله بن زاید آل نهیان، وزی..

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای اماراتی خود تأکید کرد که تداوم جنگ و گسترش درگیری ها و منازعات به نفع هیچ یک از طرف‌ها و منطقه نیست.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه ای گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگو روابط دو کشور را مثبت و رو به پیشرفت توصیف کرد و اظهار داشت: دیدار و رایزنی های خوبی میان مقامات دو کشور برقرار شده است.

امیرعبداللهیان با اشاره به بحران یمن افزود: ما معتقدیم تداوم جنگ و گسترش درگیری ها و منازعات به نفع هیچ یک از طرف ها و منطقه نمی باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان حضور رژیم صهیونیستی در منطقه را تهدیدی برای کل کشورها و منطقه دانست و خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد تا عوامل بحران آفرین نتوانند در منطقه جای پا پیدا نمایند.

وزیر امور خارجه امارات در این گفتگو اظهار داشت: دولت امارات بر توسعه روابط خود با ایران جدی است و استمرار گفتگوهای دوجانبه را در زمینه های مختلف ضروری می داند.

وزیر امور خارجه امارات درخصوص بحران سیاسی در یمن گفت: ما تلاش داریم تا همه طرف های یمنی را برای رسیدن به راه حل سیاسی با پشتیبانی سازمان ملل تشویق کنیم.

ادامه حملات پهپادی به اماراتتحلیل زنگنه از نزدیکی امارات به اسرائیل؛ «کوری عصاکش کور دگر شود»ارتش یمن بار دیگر به امارات هشدار داد/ عبدالملک الحوثی: حمله سعودی به زندان صعده عامدانه بودپشت پرده سفرهای مستمر مقامات صهیونیست به امارات؛ اسرائیل چگونه سر ابوظبی را بی‌کلاه گذاشت؟

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران