کد خبر:5544
پ
۱۴۰۰۱۲۰۵۱۲۱۱۳۴۳۷۹۲۴۸۴۷۳۳۴

امیرعبداللهیان: جمهوری اسلامی ایران از آتش‌بس در یمن استقبال می‌کند

امیرعبداللهیان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از آتش‌بس در یمن استقبال می‌کند و امیدوار است که ضمن تمرکز بر رفع محاصره انسانی با ادامه توقف جنگ در یمن شاهد گفت‌وگوهای یمنی ـ یمنی باشیم. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان سه‌شنبه‌شب در گفتگوی تل..

امیرعبداللهیان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از آتش‌بس در یمن استقبال می‌کند و امیدوار است که ضمن تمرکز بر رفع محاصره انسانی با ادامه توقف جنگ در یمن شاهد گفت‌وگوهای یمنی ـ یمنی باشیم.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان سه‌شنبه‌شب در گفتگوی تلفنی با محمد سالم ولد مرزوک وزیر امور خارجه و همکاری‌های جمهوری اسلامی موریتانی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و انتخاب ایشان به‌عنوان وزیر امور خارجه، بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دوجانبه تأکید نموده اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط با کشور موریتانی استقبال می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان ارتقای مناسبات و همکاری‌های دوجانبه با آفریقا را از جمله موضوعات اصلی در دستور کار سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: روابط با کشورهای حوزه غرب و شمال آفریقا در همین راستا پیگیری می‌شود.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به موضوعات مبتلابه جهان اسلام عنوان داشت: جمهوری اسلامی ایران از آتش‌بس در یمن استقبال می‌کند و امیدوار است که ضمن تمرکز بر رفع محاصره انسانی با ادامه توقف جنگ در یمن شاهد گفت‌وگوهای یمنی ـ یمنی باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخش دیگری از این گفت‌وگو با تشکر از مواضع اصولی موریتانی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، اظهار داشت: متأسفانه شاهد تعرض صهیونیست‌ها در ماه مبارک رمضان به مسجد الاقصی بودیم و امیدوار هستیم که ملت فلسطین با حمایت کشورها و ملت‌های اسلامی به حقوق تاریخی خود دست یابد.

محمد سالم ولد مرزوک وزیر امور خارجه و همکاری‌های موریتانی نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تبریک متقابل ماه مبارک رمضان به همتای ایرانی خود، روابط دو کشور را مستحکم و صادقانه خواند و با توجه به ظرفیت‌های موجود خاطرنشان کرد: موریتانی از همکاری جمهوری اسلامی ایران در توسعه زیرساخت‌های خود و منافع متقابل استقبال می‌کند.

محمد سالم ولد مرزوک در رابطه با موضوع فلسطین، با تصریح بر موضع اصولی دو کشور بر حمایت از مردم مظلوم فلسطین تأکید نمود.

وی همچنین در ادامه ابراز امیدواری نمود برای بحران یمن راه‌حلی مناسب پیدا گردد.

وزیر امور خارجه و همکاری‌های موریتانی همچنین ابراز امیدواری کرد با تداوم رایزنی و پیگیری طرفین، دو کشور شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش مناسبات دوجانبه باشند.

وزرای امور خارجه ایران و موریتانی همچنین بر تداوم رایزنی و تبادل نظر در خصوص روند روابط دوجانبه و همچنین مسائل اساسی جهان اسلام تأکید کردند و متقابلاً از یکدیگر برای سفر به کشورهای متبوع خود دعوت نمودند.

وزیر خارجه موریتانی همچنین سلام‌های گرم رئیس جمهور کشورش به آقای دکتر رئیسی را ابلاغ کرد.

امیرعبداللهیان در تماس با هنیه: تعدی و هتاکی به مسجد الاقصی از نتایج عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی استگفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با رؤسای نمایندگی‌های کشورمان در کابل و هراتدیدار سفیر دولت نجات ملی یمن با امیرعبداللهیان/ ایران در جریان روند آتش‌بس قرار گرفت

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران