کد خبر:7579
پ
۱۴۰۰۱۱۰۴۲۰۳۳۳۳۲۲۵۲۴۶۰۸۷۷۴

امیرعبداللهیان: جمهوری اسلامی ایران حتی یک قدم از حقوق مشروع خود عقب نخواهد نشست

وزیر امور خارجه ایران در کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تأکید داشت که دستگاه دیپلماسی در عین حال همچنان به مسیر دیپلماتیک برای رفع تحریم‌های علیه مردم شریف ایران پایبند است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم؛ “حسین امیرعبداللهیان”، وزیر امور خارجه کشورمان هفته جاری با حضور د..

وزیر امور خارجه ایران در کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تأکید داشت که دستگاه دیپلماسی در عین حال همچنان به مسیر دیپلماتیک برای رفع تحریم‌های علیه مردم شریف ایران پایبند است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم؛ "حسین امیرعبداللهیان"، وزیر امور خارجه کشورمان هفته جاری با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس را در جریان آخرین تحولات‌ مرتبط با مذاکرات رفع تحریم‌ها و قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار داده و گزارشی از رایزنی و تماس‌های خود با مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ اروپا و وزرای امور خارجه برخی کشورهای حاضر در مذاکرات ارائه داد.

نمایندگان مجلس در این نشست با غیر فنی و غیرحرفه‌ای خواندن عملکرد مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، قطعنامه صادرشده را سیاسی و غیرسازنده خوانده و پاسخ جدی و بدون مسامحه ایران و پیگیری فعالانه اجرای کامل قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها به منظور تأمین حقوق قانونی و مشروع کشورمان، و دفاع از پیشرفت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی را خواستار شدند.

امیرعبداللهیان گفت: جمهوری اسلامی ایران حتی یک قدم از حقوق مشروع خود و تحقق رفع تحریم‌های ظالمانه عقب نخواهد نشست. در صورت واقع بینی آمریکا ، دستگاه دیپلماسی در عین حال همچنان به مسیر دیپلماتیک برای رفع تحریم‌های علیه مردم شریف ایران پایبند است و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه ایران در پایان از نقطه نظرات رئیس و اعضای کیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تشکر کرده و بر تداوم‌ همفکری و تعامل نزدیک و مستمر بین دستگاه دیپلماسی و مجلس شورای اسلامی برای دفاع از حقوق و منافع مردم ایران تأکید کرد.

دیدار وزرای خارجه پاکستان و ایران/ امیرعبداللهیان: از منطق دیپلماسی فاصله نمی‌گیریمرایزنی وزرای خارجه ایران و ترکیه/دعوت امیرعبداللهیان به آنکارا

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران