کد خبر:4764
پ
۱۴۰۰۱۲۰۵۱۲۱۱۳۴۳۷۹۲۴۸۴۷۳۳۴

امیرعبداللهیان: حل یکی دو موضوع باقی مانده نیازمند تصمیم آمریکاست

امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با همتای بلژیکی با اشاره به پیشرفتهای صورت گرفته در مذاکرات وین تصریح کرد، حل یکی دو موضوع باقی مانده نیازمند تصمیم ایالات متحده است که از طریق نماینده اتحادیه اروپا در حال پیگیری است. – اخبار بین الملل – به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ حسین امیرعبداللهیان و خانم صوفیا ویلمز، ..

امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با همتای بلژیکی با اشاره به پیشرفتهای صورت گرفته در مذاکرات وین تصریح کرد، حل یکی دو موضوع باقی مانده نیازمند تصمیم ایالات متحده است که از طریق نماینده اتحادیه اروپا در حال پیگیری است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ حسین امیرعبداللهیان و خانم صوفیا ویلمز، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک در یک گفتگوی تلفنی در خصوص موضوعات مختلف مورد علاقه طرفین، گفتگو و بر تقویت روابط اقتصادی و گسترش حجم تبادلات تجاری و همکاری نزدیک دو کشور در موضوعات مختلف تاکید کردند.

امیرعبداللهیان روابط جمهوری اسلامی ایران با بلژیک را هم از نظر مناسبات دوجانبه و هم از نظر حضور نهادهای اروپایی و بین المللی در این کشور مهم ارزیابی کرد و روابط خوب و توام با احترام دو کشور در زمینه های مختلف را مثبت ارزیابی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی در بخش دیگری از صحبتهای خود به موضوع مذاکرات وین اشاره کرد و با اشاره به پیشرفتهای صورت گرفته در این مذاکرات تصریح کرد، حل یکی دو موضوع باقی مانده نیازمند تصمیم ایالات متحده است که از طریق نماینده اتحادیه اروپا در حال پیگیری است.

وزیر امور خارجه بلژیک نیز در این گفتگوی تلفنی به همکاری های پارلمانی و برخی از معاهدات دوجانبه اشاره کرد و همکاری نزدیک و متقابل دو کشور را در توسعه مناسبات اقتصادی و حل برخی از مسائل موجود با اهمیت خواند.

امیرعبداللهیان: به نقطه توافق نزدیک شدیم/ موضوعات اندک و مهم باقی مانده استامیرعبداللهیان: در صورت واقع‌بینی طرف آمریکایی، توافق در کوتاه‌مدت دست‌یافتنی استامیرعبداللهیان: اگر آمریکا واقع‌بینانه عمل کند آماده‌ توافق نهایی هستیم/ از خطوط قرمز خود عبور نمی‌کنیم

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران