کد خبر:5976
پ
۱۴۰۱۰۱۰۷۱۵۳۲۴۶۱۰۱۲۵۰۴۳۰۸۴

امیرعبداللهیان: مذاکرات در وین متوقف نشده است

وزیر خارجه ایران در گفتگو با شبکه المسیره یمن درباره فلسطین و آخرین روند مذاکرات وین به تشریح مواضع پرداخت. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران در گفتگو با المسیره اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران حامی فلسطین و تشکیل دولت واحد در همه اراضی ت..

وزیر خارجه ایران در گفتگو با شبکه المسیره یمن درباره فلسطین و آخرین روند مذاکرات وین به تشریح مواضع پرداخت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران در گفتگو با المسیره اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران حامی فلسطین و تشکیل دولت واحد در همه اراضی تاریخی آن و به پایتختی قدس باقی خواهد ماند.

وی افزود: نماز خواندن در قدس وعده الهی است و خونهای شهیدان مقاومت و ملت فلسطین این وعده را محقق می کند و در این راه نثار شده است.

امیرعبداللهیان بیان کرد: ما مطمئن هستیم که به زودی در قدس نماز خواهیم خواند.

وی در ادامه گفت: مذاکرات در وین متوقف نشده است بلکه در روندی دیگر به منظور رفع تحریم‌های یک‌جانبه تحمیلی علیه ما و از طریق تبادل پیام‌های مکتوب با آمریکایی‌ها به‌واسطه نماینده اتحادیه اروپا ادامه دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: هدف ما از این گفت‌و‌گوها دستیابی به یک توافق قوی و دائم است. ما از طرف آمریکایی خواستیم که واقع‌نگر باشد. رفع تحریم‌ها در تمامی حوزه‌ها و گرفتن ضمانت اقتصادی جزء مهم‌ترین نکاتی است که در دستور کار مذاکراتی ما قرار دارد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: من فکر می‌کنم که طرف آمریکایی به خوبی خطوط قرمز ایران را درک کرده است. ما به گفت‌و‌گوها ادامه می‌دهیم. به محض رسیدن به نقطه توافق، نماینده ما در مذاکرات تغییرات نهایی را اعمال خواهد کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران