کد خبر:2612
پ
۱۴۰۰۱۱۰۶۰۹۴۹۵۵۷۸۸۲۴۶۱۶۶۸۴

امیر قطر به آمریکا می‌رود

همزمان با تماس تلفنی وزرای خارجه قطر و آمریکا، رسانه‌های این کشور اعلام کردند که امیر قطر هفته آینده راهی واشنگتن خواهد شد تا درباره مسائل مختلف از جمله تحولات جدید منطقه رایزنی کنند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، تمیم بن حمد، امیر قطر و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحد..

همزمان با تماس تلفنی وزرای خارجه قطر و آمریکا، رسانه‌های این کشور اعلام کردند که امیر قطر هفته آینده راهی واشنگتن خواهد شد تا درباره مسائل مختلف از جمله تحولات جدید منطقه رایزنی کنند.

 

تمیم بن حمد، امیر قطر و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا تلفنی درباره مسائل و روابط دو کشور گفت‌وگو کردند.

دیوان امیری قطر امروز چهارشنبه اعلام کرد که تمیم بن حمد برای سفر به واشنگتن دعوت شده است. همزمان نیز کاخ سفید ‌آمریکا بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد که بایدن رسما از تمیم بن حمد خواسته دوشنبه آینده به آمریکا سفر کند.

قرار است دو طرف در این دیدار، درباره راه‌های حمایت و تقویت روابط شراکت و همکاری بین دو کشور و نیز مسائل مورد اهتمام طرفین از جمله تحولات جدید منطقه و جهان و راه‌های تقویت امنیت و ثبات منطقه گفت‌وگو کنند.

محمد عبدالرحمن، وزیر خارجه قطر دیروز با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود تلفنی درباره مسائل مختلف از جمله افغانستان و اوکراین رایزنی کردند.

 

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران