کد خبر:2171
پ
۱۴۰۰۰۷۲۱۱۰۲۵۰۸۶۵۲۳۸۰۸۶۷۴

انتقاد شدید کاخ سفید از ترامپ به دلیل خروج از برجام

کاخ سفید به شدت از دونالد ترامپ به خاطر خروج از توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرده است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از واشنگتن اگزماینر، در حالی که به زعم مقام های آمریکایی ۸ دور مذاکره برای احیای برجام در شهر وین پیشرفت چندانی نداشته است، کاخ سفید به شدت از دونالد..

کاخ سفید به شدت از دونالد ترامپ به خاطر خروج از توافق هسته‌ای ایران انتقاد کرده است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از واشنگتن اگزماینر، در حالی که به زعم مقام های آمریکایی ۸ دور مذاکره برای احیای برجام در شهر وین پیشرفت چندانی نداشته است، کاخ سفید به شدت از دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین این کشور به خاطر خروج از برجام انتقاد کرده است.

راهبرد خنثی‌سازی تحریم‌ و دست برتر ایران در مذاکرات وینموافقت آمریکا با پرداخت غرامت کره جنوبی به سرمایه گذار ایرانی

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در اظهاراتی با انتقاد شدیداللحن از ترامپ به خاطر خروج یکطرفه از توافق هسته‌ای با ایران، مدعی شد: می خواهیم به افکار عمومی یادآوری کنیم که چرا در شرایط کنونی به این نقطه رسیده‌ایم. خروج ترامپ از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ موجب تقویت توانایی و ظرفیتی شده است که ایرانی‌ها در سراسر جهان انجام می‌دهند.

وی در ادامه افزود: اگر رئیس جمهور پیشین از توافق ایران خارج نمی‌شد، امروز شاهد هیچ یک از اتفاقاتی که الان در حال رخ دادن است، نبودیم.

یک مقام ارشد دولت آمریکا نیز در این باره گفت: گرچه این راهبرد چیز جدیدی نیست ولی اکنون به لحظه حساس و مهمی رسیده‌ایم.

کاخ سفید گفته است که زمان برای طرف های مختلف به سرعت در حال از دست رفتن است تا به یک توافق نهایی بر سر مساله هسته‌ای ایران دست یابند.

ساکی اظهار داشت: در ماه دسامبر ما با کمی ناامیدی به خاطر عدم جدیت مذاکره کنندگان به میز مذاکره آمدیم. اکنون نیز دوباره به میز مذاکره بازگشتیم.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران