کد خبر:9301
پ
۱۴۰۱۰۵۱۳۱۳۵۳۳۷۴۲۲۲۵۸۰۷۰۹۴

اولیانوف: فضای مذاکرات جدی است

امروز هیئت مذاکره کننده ایران و روسیه مجددا با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. نماینده روسیه اظهار کرد که فضای مذاکرات جدی است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ امروز علی باقری، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان با میخائیل اولیانوف، مذاکره کننده روسیه دیدار و گفتگو کرد.
اولی..

امروز هیئت مذاکره کننده ایران و روسیه مجددا با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. نماینده روسیه اظهار کرد که فضای مذاکرات جدی است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ امروز علی باقری، مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان با میخائیل اولیانوف، مذاکره کننده روسیه دیدار و گفتگو کرد.

اولیانوف، درباره وضعیت مذاکرات گفت: «وضعیت برای من کاملاً روشن نیست، اما ظاهراً همه طرف ها در مورد متن نهایی در حال رسیدن به اجماع هستند.»

وی افزود: «ممکن است خیلی آسان نباشد و زمان نشان خواهد داد که آیا ما موفق می شویم یا خیر. اما در کل فضای گفت‌وگوها جدی است.»

دیروز نیز هیئت ایرانی و روسی با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین پس از این دیدار نوشت: «مثل همیشه، ما تبادل نظری صریح، عمل‌گرایانه و سازنده در مورد راه‌ها و روش‌های غلبه بر آخرین مسائل باقی‌مانده داشتیم.»

دور تازه مذاکرات رفع تحریم‌ها پس از نزدیک به پنج ماه وقفه، از دیروز پنجشنبه در پایتخت اتریش آغاز شده است.

علی باقری پیش از عزیمت به وین درباره این دور از مذاکرات گفت: «ما ایده‌های پیشنهادی شکلی و محتوایی خود را به‌منظور هموار ساختن مسیر برای جمع‌بندی سریع مذاکرات وین، که با هدف اصلاح یک‌ شرایط پیچیده خسارت‌بار ناشی از خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا آغار شده، به طرف‌های مقابل ارائه دادیم.»

وی تاکید کرد: «ایران‌ آماده جمع‌بندی مذاکرات در مدت زمان کوتاهی است، اگر طرف مقابل نیز آماده اقدام مشابه باشد.»

باقری و مورا در وین با یکدیگر دیدار و گفتگو کردنددیدار و گفتگوی مذاکره کنندگان ایران و روسیه در وین

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران