کد خبر:3408
پ
۱۴۰۰۰۷۱۵۱۲۱۳۰۳۳۳۱۲۳۷۶۲۰۲۴

اولین مرحله پروژه جاده‌ای شمال-جنوب در ارمنستان کلید خورد

دولت ارمنستان اولین مرحله از پروژه بزرگ جاده‌ای شمال-جنوب و شرق-غرب را که چندصد میلیون دلار هزینه دارد و ایران را به دریای سیاه و ترکیه را به آسیای میانه متصل می‌کند را وارد مرحله انتخاب پیمانکار کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، در ن..

دولت ارمنستان اولین مرحله از پروژه بزرگ جاده‌ای شمال-جنوب و شرق-غرب را که چندصد میلیون دلار هزینه دارد و ایران را به دریای سیاه و ترکیه را به آسیای میانه متصل می‌کند را وارد مرحله انتخاب پیمانکار کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، در نشست روز پنجشنبه دولت، طی سخنانی گفت که مرحله اول انتخاب پیمانکار برای اجرای قطعه سیسیان-کاجاران، از جاده شمال-جنوب امروز ۱۷ فوریه اعلام شده است.

طبق اعلام پاشینیان، در مرحله اول، شرکتهایی دعوت می شوند که توان و آمادگی اجرای قطعه فوق را که چندصد میلیون دلار هزینه دارد را خواهند داشت.

وی افزود: این بزرگترین پروژه ایی است که در تاریخ ارمنستان مستقل تاکنون اجرا شده و می خواهم اضافه کنم که در نتیجه بررسی های اخیر، پروژه شمال-جنوب را، ما به پروژه شمال-جنوب، شرق-غرب، تغییر داده ایم. ما امیدواریم که این پروژه بزرگ به اجرا درآید‌، که در نتیجه آن، یک شاخه از این جاده، ارمنستان را به ایران و شاخه دیگر ارمنستان را به جمهوری آذربایجان و در آینده به نخجوان و ترکیه متصل خواهند کرد.

پاشینیان اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال، پیمانکار مورد نظر برای اجرای این پروژه انتخاب شود.

وی ادامه داد: البته طراحی مسیر شرق به غرب هنوز انجام نگرفته و می باید طی توافقات آتی این امر صورت پذیرد.

براساس این گزارش، مرحله اول انتخاب مجری این طرح ۷۰ روز طول خواهد کشید، که پس از آن گروههای انتخاب شده، در مناقصه اجرای این پروژه شرکت خواهند کرد.

قابل ذکر است که قطعه ۶۰ کیلومتری سیسیان-کاجاران، دشوارترین بخش جاده ۵۶۰ کیلومتری شمال-جنوب ارمنستان است که ۲۷ پل و ۵ تونل به طول ۱۲ کیلومتر در طرح این قطعه پیش بینی شده است.

توافق بزرگ ایران و ارمنستان؛ مشکل کامیون‌های ترانزیتی ایران در گوریس رفع می شود/همکاری ۲ کشور برای ساخت قطعه ۴ جنوبی ایروان

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران